In 2002 hebben De Vlinderstichting en het VSB Fonds samen, als onderdeel van een landelijke actie, twee vlindertuinen aangelegd bij zorginstellingen in Zeeuws Vlaanderen. Dit zijn bij Stichting Tragel te Clinge en Verzorgingshuis Vremdieke te Hoek. Met deze tuinen krijgen de vlinders in Zeeuws Vlaanderen er 2 kleine leefgebieden bij. Voor de bewoners betekent zo'n tuin heel veel; zij zijn vaak gebonden aan de zorginstelling en kunnen niet zelf erop uit gaan naar de natuur. Met de vlindertuinen hebben zij vlakbij een tuin waar ze kunnen genieten van vlinders en andere insecten die er op af komen. Vandaag gaat de insectenwerkgroep van de Steltkluut op excursie in de VSB vlindertuin van Stichting Tragel te Clinge. Gaat u mee? JEUGDACTIVITEIT STEKKERTJES: INSECTEN Datum: Zondag 31 augustus'03 Tijd: 13.30-15.00 uur Plaats: Bossen van St. Jansteen. We verzamelen aan het eind van de Heerstraat vlakbij het pompgebouw van Delta Nuts. Contact: Sandra Dobbelaar, 0115 - 617 113 Meenemen: Vlindernet, potjes en insectenboekjes Let op: Vooraf aanmelden. Bijen, hommels, vliegen, kevers,vlinders en nog veel meer andere soorten beesten gaan we vangen en bekijken. Dus neem je net mee. Heb je geen net? Dan snel met een gordijn en een stok aan de slag! SPRINKHANEN EN KREKELS Datum: vrijdag 5 september '03 Tijd: 19.00 uur Plaats: Kapellebrug: straat van Hulst naar Clinge (Molenstraat) eerste zijstraat rechts. Verzamelen op de parking achter de fabriek. Organisatie: Steltkluut Contact: Sandra Dobbelaar, 0115-617113 Bijna alle soorten die in Zeeuws Vlaanderen voorkomen zijn hier te vinden. Sprinkhanen zijn het makkelijkste aan het geluid te herkennen en op naam te brengen. Bij warm weer zullen we ze zeker kunnen horen. Deze avond hebben we speciaal aandacht voor de veldkrekel die hier nog maar kort een snel groeiende populatie heeft. De volwassen krekels zijn al afgestorven rond deze tijd, maar waarschijnlijk zijn hun larven wel te vinden langs bosranden en op open veldjes. Bij slecht weer twijfel of de excursie door gaat: bellen naar Sandra. JEUGDACTIVITEIT STEKKERTJES: SAEFTINGHE Datum: Zaterdag 13 september'03 Tijd: 10.30u bij het bezoekerscentrum Saefthinghe in Emmahaven. We zijn om 13.00u weer het schor uit. Vanuit Terneuzen om 9.30u vertrekken en rond 14.00u weer terug. Plaats: Bezoekerscentrum Saefthinghe in Emmahaven Contact: Sandra Dobbelaar, 0115-617113 Meenemen: waternet, emmertje of potje, droge kleren, handdoek, iets te drinken. Let op: Vooraf aanmelden. Er kunnen maar 20 kinderen mee! Rek geen laarzen aan maar oude schoenen. Laarzen blijven in de modder steken. Lekker blubberen, glijden en ongelofelijk vies worden. Wil jij dat ook? Ga dan mee Saeftinghe in. Wees op tijd aanwezig want we moeten rekening houden met het tij. 3

de Steltkluut | 2003 | | pagina 5