NAZOMEREN OP HET HELLEGAT Datum: Vrijdag 26 september '03 Tijd: 19.00 uur Plaats: dijkovergang bij camping 't Hellegat, Eendragtweg 20, Zaamslag Organisatie: Steltkluut Contact: Marian Langeveld, 0115-648432 Let op: Aanmelden tot uiterlijk vrijdag 25 september tot 16.00 uur. Meenemen: oude gympen of kniehoge laarzen; kleding die vuil mag worden. In september staat de zeeaster volop in bloei: het schor lijkt wel een heideveld. Tijdens deze excursie staan we stil bij de ontstaansgeschiedenis van het Hellegatschor en gaan we kijken naar de planten en dieren op het schor en in het slik. STELTKLUUT INTRODUCTIECURSUS Datum: Donderdag 2 oktober 03 Tijd: 19.30 uur Plaats: Grieghof 113, Terneuzen Organisatie: Steltkluut Contact: Sandra Dobbelaar, 0115-617113 Voor het behoud van het Blikken Weitje bij Hoek werd al weer 47 jaar geleden de Vogelwacht De Steltkluut opgericht. In de loop der jaren is de vogelwacht omgevormd in een volwaardige natuurbeschermings-vereniging met diverse werkgroepen. Deze avond is de eerste uit een reeks van vijf, waarin men kan kennismaken met de Steltkluut als vereniging, met haar werkgroepen en hun activiteiten. De eerste avond staat in het teken van de vereniging in het algemeen. Er wordt dan tevens op leuke wijze terug gekeken op acties en excursies uit de voorgaande jaren. Tijdens de vervolgavonden presenteren verschillende werkgroepen zich. De thema' s van de bijeenkomsten zijn: vogels, planologie, landschap/ bomen en planten. PADDESTOELENEXCURSIE-HULST Datum: Zondag 5 oktober 03 Tijd: 13.30 uur Plaats: SBB bos 'De Zoete Vaart', verzamelen parking v/h overdekte zwembad aan de Kreekzoom-Wittebrugstraat te Hulst Organisatie: Steltkluut Contact: Lucien Noens, 0114-311627 Let op: Goed schoeisel en eventueel laarzen gewenst! Een paar jaar geleden zijn hier zo'n 1000 populieren gekapt. De stobben en dik hout zijn nog aanwezig. We mogen dan ook een massa paddestoelen verwachten die dit dode hout 'levende' houden. 4

de Steltkluut | 2003 | | pagina 6