VOORAANKONDIGING Cursus Roofvogelnestkartering De Werkgroep Roofvogels Zeeland organiseert in 2004 in een aantal regio's een Cursus Roofvogel nestkartering. Er zal samenwerking worden gezocht met lo kale vogelwerkgroepen en natuurbeschermingsorganisaties. Programma: Informatieavond op 17 december 2003 Informatie over deelname aan en de inhoud van de cursus. Er is die avond gelegenheid om je in te schrijven. Van deelnemers wordt verwacht dat ze gedurende ten minste één seizoen veldonderzoek doen in een zelf te kiezen gebied. De avond is voor iedereen toegankelijk. Vier theorieavonden, drie praktijkochtenden en een praktijk middag in de maanden januari tot en met maart Herkenning van roofvogels, onderzoeksmethode, roofvogels en de wet en herkenning van roofvogelvervolging. Tijdens de praktijkmiddag wordt een certificaat uitgereikt. Veldwerk vanaf eind maart tot en met juli Het geleerde in de praktijk brengen middels veldonderzoek in groepjes van twee. Evaluatieochtend begin mei Hoe staat het met het veldwerk en uitwisselen van ervaringen. Evaluatieavond eind augustus/begin september Inleveren van gegevens, uitwisselen ervaringen, goede voornemens 2005 en borrel. Deelnemers Van de deelnemers wordt verwacht dat ze minstens één jaar veldwerk verrichten. Kennis van roofvo gels is niet vereist. Het maximum aantal deelnemers bedraagt circa 25. Benodigdheden Verrekijker, notitieboekje, vogelgids en zo mogelijk een computer met cd-romspeler. Handleiding veldonderzoek Roofvogels. R. Bijlsma 1997. Uitgegeven door de Werkgroep Roofvo gels Nederland (WRN) en Vogelbescherming Nederland. ISBN 90-5011-97-7 Herkenning en opsporing van roofvogelvervolging. Uitgave WRN. ISBN 90-804760-2-1. Cd-rom met daarop de lesstof. De cd-rom is ontwikkelt door leden van de WRN. Doorzettingsvermogen. Kosten Staat nog niet vast. De cd-rom wordt tijdens de cursus uitgereikt. Van de cursisten wordt verwacht dat ze de overige materialen zelf aanschaffen. Info Voorlopig alleen per email bij castelijns@zeelandnet.nl 21

de Steltkluut | 2003 | | pagina 23