INHEEMSE PLANTENBEURS: BRENG DE NATUUR NAAR DE STAD! jaren meer sfeer in uw herfstfuin brengt. Een summiere opsomming van mogelijke keuzes: lijsterbes geeft geen vlammende herfstkleur, maar zijn fraai gevederd blad en zijn gele kleur geven toch een mooie sierwaarde. De overvloe dige oranje bessenvracht is echter al vlug door vogels verorberd. Meidoorn heeft in mei een wa terval van witte bloemen. Hij verkleurt matgeel maar de overvloed aan rode bessen maakt er een speciale herfstboom van. Kornoelje hebt u in verschillende soorten. Eén die het goed doet op alle vochtdoorlatende gronden is de gele kor noelje. Het is een sierlijke struik met een zeer vroege bloei, gele bloempjes in de lente, eetbare bessen en een prachtige oranje bladtint in de herfst. Een stad lijkt op het vlak van natuur en groen voor de meeste mensen eerder op een woestijn dan op een paradijs. Op wat parken en plant soenen na is het maar pover gesteld met de stadsnatuur. Het is inderdaad maar moeilijk voor te stellen dat een omgeving van steenglas en beton enige natuurwaarde kan herbergen. Het is zo dat de natuur het moeilijker heeft om zich te handhaven in een stad. Met het aanplan ten van wat inheemse planten kunnen we echter de natuur in de stad al een heel eind vooruit hel pen. Daarom organiseert Natuurpunt in samen werking met Opsinjoren! een inheemse planten- beurs. Op deze beurs kan u uit een ruim aanbod planten kiezen om in uw tuin te planten, een te geltuintje mee te vullen, in een bloembak te zet ten. Tevens zullen enkele van onze vrijwilligers u advies geven over welke planten het meest geschikt zijn voor uw tuin, gevel of bloemperk. De voordelen van inheemse planten zijn, buiten het feit dat ze wat kleur brengen in een grauwe omgeving, dat ze ook het beste aangepast zijn aan het omgevingsklimaat. Verder zijn ze ook het aantrekkelijkst voor inheemse dieren zoals vogels of vlinders, bijen en andere insecten. De dieren van hier leven al eeuwen tussen en met onze inheemse planten zodat ze er optimaal aangepast zijn. Kardinaalsmuts is een merkwaardige struik, zo wel voor zijn bloeiwijze, de vruchtjes, de herfst verkleuring en in de winter op de kale takken, de kurklijsten. Het blad verkleurt schitterend geel en later karmijnrood. Enkianthus campanulatus: een sierlijke, probleemloze struik voor humusrij- ke zure zandgrond, liefst halfschaduw, hangen de trossen klokvormige bloemetjes in mei, vuri ge rode herfstkleur. Krent: deze vroege lente- bloeier heeft lekkere krentjes die door de vogels zeer worden gegeerd. Zijn herfsttooi is goud en oranje. Hoe zuurder de grond, hoe intenser de verkleuring. Wanneer: 12 oktober 2003, van 13u30 tot 17u Waar: Ecohuis Antwerpen Turnhoutsebaan 139 2140 Borgerhout Meer info: Filip Collet Natuurpunt Antwerpen Noord "Project Natuur in de stad" Steenstraat 25 2180 Ekeren 03 - 541 58 25

de Steltkluut | 2003 | | pagina 19