DE STELTKLUUT ORGANISEERT door: Sandra Dobbelaar Vijf avonden achter elkaar organiseert Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut een cursus voor iedereen die meer wil weten van de natuur en het landschap in Oost Zeeuws Vlaanderen. Daarnaast maakt men kennis met de vereniging, haar activiteiten en vooral ook met de mensen achter deze acti viteiten. Op deze manier hoopt men meer betrokkenheid en draagvlak te creëren. Elke avond wordt er een onderdeel waar de vereniging zich mee bezig houdt belicht. Programma De eerste avond op 9 oktober worden er door de huidige voorzitter Adri Paauwe wat algemene zaken over de vereniging naar voren gebracht. Daarna laten George Sponselee en Peter Maas, de geschiedenis van de vereniging in vogelvlucht passeren aan de hand van plaatjes. Na de pauze krijgen de deelnemers de gelegenheid zelf te aan de slag te gaan door deel te nemen aan verschillende 'snuffelactiviteiten'. Zo kan men kennismaken met vlinders, insecten- en vogelonderzoek, planten, dierengeluiden en meer. De tweede avond 16 oktober, staat in het teken van planologie. Geertje van der Krogt van de ZMF gaat in op de interessante en zeer belangrijke taak van de werk groep planologie. Op 23 oktober komt Peter Maas namens de plantenwerkgroep aan het woord. Hij laat de deelnemers kennis maken met de interessante wereld van de planten. Aan de hand van dia's en eventueel levend materiaal geeft hij uitleg. Bij deze avond hoort een excursie in het voorjaar. De bijeenkomst daarna, 30 oktober, gaat Luciën Calle namens de werkgroep Bomen en landschaps- onderhoud in op het thema 'Landschap en bomen'. Aan de hand van een reeks plaatjes uit de streek, wordt eens kritisch gekeken naar ons landschap en de plaats van bomen daar in. Alex Wieland, Henk Castelijns en Mare Buise laten op de laatste avond op 6 november een en ander zien van de vogelwerkgroep en haar activiteiten. Na en korte inleiding over de werkgroep, zullen de thema's roofvogels en uilenonderzoek nader worden toegelicht. Aansluitend bij de cursus horen 4 excursies die in het voorjaar 2004 plaats zullen vinden. De onder werpen van de excursies zijn: amfibieën, planten, vogels en vlinders. Opgave is mogelijk tot uiterlijk 7 oktober bij Sandra Dobbelaar telefonisch (0115-617 113) of per e-mail (jeugdwerkgroep@steltkluut.nl). De cursuskosten 15,- (voor leden 10,-) kunnen contant voldaan worden tijdens de eerste cursusavond. Er kunnen 30 mensen deelnemen. Data: 9 oktober: Steltkluut door de jaren heen diverse snuffelactiviteiten 16 oktober 23 oktober 30 oktober Planologie Planten Landschap en bomen 6 november: Vogels Wat: Introductiecursus Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut Waar: Cultureel centrum De Halle in Axel Tijd: elke avond van 19.30u tot 22.00u (vanaf 19.00u is de zaal open) Prijs: 15,- per persoon (voor leden 10,-) Informatie: Sandra Dobbelaar (0115-617 113 06-11 126 020) of jeugdwerkgroep steltkluut. nl 6

de Steltkluut | 2003 | | pagina 8