Vogelbescherming Nederland start grote campagne: TOUR DE GANS Met de publiekscampagne 'Tour de gans' van Vogelbescherming Nederland kunnen zoveel mogelijk mensen deze winter genieten van de bijzondere wintergasten. De organisatie nodigt iedereen uit om zelf ganzen te gaan kijken. Via televisieradio, internet, tijdschriften en andere media wordt informatie geboden over de verschillende mogelijkheden en over de ganzen zelf. Nergens in Europa overwinteren zulke grote aantallen ganzen als in Nederland. Meer dan één miljoen wintergasten uit onherbergzame streken als Siberië en Nova Zembla bevolken ons land. Een jaarlijkse invasie van wilde ganzen, die weten dat het bij ons goed toeven is. Malse weilanden om naar hartelust te eten en altijd wel een plas water in de buurt om veilig te kunnen overnachten. De grootste aantallen ganzen telt ons land doorgaans in januari en februari. Waterrijke provincies als Friesland, Groningen en Flevoland zijn geliefd, evenals de Noordoostpolder, de Zuid-Flollandse en Zeeuwse Delta en het rivierengebied. In de gratis verkrijgbare brochure Tour de gans zijn -verspreid over het land- tien uitmuntende ganzen- kijkplekken opgenomen waar men zelf naar ganzen kan gaan kijken. Wilt u liever onder deskundige leiding ganzen kijken dan kan dat deze winter op vele plaatsen in het land. Een volledig overzicht vindt u op de website van Vogelbescherming Nederland. Op de website van Vogelbescherming Nederland vindt u alle informatie over de campagne Tour de gans. Ook veel informatie over ganzen, ganzen herkennen, excursies en ganzenspelletjes. In een kleurrijke zestien pagina's tellende brochure vindt men uitgebreide informatie over ganzen en ganzen kijken. Met onder meer tien ganzenkijkplekken om zelf heen te gaan. Men kan de gratis bro chure hier aanvragen of door een kaartje te sturen aan: Vogelbescherming Nederland, Postbus 925, 3700 AX Zeist o.v.v. 'brochure Tour de Gans'. Excursies in Zuid West Nederland: Za. 20/12 Stellendam, Inlagen Schouwen Autoexcursie KNNV Vwg Voorne/Putten Za. 04/01 Nummer Een/De Blikken, Ganzenexcursie 't Duumpje Wo. 21/01 Zuidhollandse Delta Busexcursie Natuurmonumenten Za. 31/01 Zuidhollandse Delta Busexcursie Natuurmonumenten 21

de Steltkluut | 2003 | | pagina 23