CURSUS ROOFVOGELNESTKARTERING De natuurbeschermingsverenigingen de Steitkiuut en 't Duumpje organiseren in 2004 in samenwer king met de Werkgroep Roofvogels Zeeland een Cursus Roofvogelnestkartering Programma Informatieavond Informatie over de inhoud van de cursus. Aan de hand van een kleurrijke presentatie zullen alle aspecten van het roofvo- gelonderzoek aan bod komen. Er is ruime gelegenheid tot het stellen van vragen. Er is tevens gelegenheid om je in te schrijven. De avond is voor iedereen gratis toegankelijk. Vijf theorielessen U leert roofvogels herkennen, u raakt vertrouwd met de on derzoeksmethode, u neemt kennis van de gedragsregels voor roofvogelonderzoekers en leert het een en ander over 'roofvogels en de wet' en het herkennen van roofvogelvervolging. De lesstof staat op een cd-rom en in de boekjes "Handleiding veldonderzoek roofvogels" en "Herkenning en opsporing van roofvogelvervol ging". Excursies Op drie zaterdagochtenden gaan we het veld in om roofvogels te observeren en te leren herkennen. We bezoeken de beste Zeeuws Vlaamse roofvogelgebieden. Veldwerk Zelfstandig het geleerde in de praktijk brengen tijdens veldonderzoek in groepjes van twee. Evaluatieochtend Bespreking van de vorderingen van het veldwerk en uitwisselen van ervaringen. Afsluiting 28 augustus Inleveren en kort presenteren van de onderzoeksgegevens, uitwisselen van ervaringen, goede voor nemens 2005, uitreiking certificaat en borrel. Deelnemers Van de deelnemers wordt verwacht dat ze ten minste één jaar veldwerk verrichten. Daar is doorzet tingsvermogen voor nodig. Kennis van (roof)vogels is niet vereist. Dat leert u tijdens de cursus. Benodigdheden Verrekijker, notitieboekje, vogelgids en een computer met cd-romspeler. Handleiding veldonderzoek Roofvogels. R. Bijlsma 1997. Uitgegeven door de Werkgroep Roofvo gels Nederland (WRN) en Vogelbescherming Nederland. ISBN 90-5011-97-7 15,-). Zelf aan schaffen. Het boekje "Herkenning en opsporing van roofvogelvervolging" en de cd-rom met lesstof zullen de eerste cursusavond uitgereikt worden. Kosten Cursusgeld voor leden van de Steitkiuut en 't Duumpje: 25,-. Voor ouder en kind tot en met 18 jaar bedraagt het cursusgeld 35,-. De organiserende vereniging dragen per lid 5,- in de kosten bij. Daarom worden niet leden verzocht 5,- per persoon extra te betalen. 6

de Steltkluut | 2003 | | pagina 8