UITNODIGING VOORJAARS LEDENVERGADERING JAARVERSLAGEN 2003 Datum: Maandag 26 april 2004 Tijd: 19.30 uur Plaats: de Halle Contact: Lucien Calle, 0115-617416 AGENDA 1. Opening en mededelingen 2. Notulen najaarsvergadering 3. Jaarverslag 2003 4. Financieel jaarverslag 2003 Verslag kascommissie Benoeming nieuwe kascommissie 5. Rondvraag 6. Sluiting Aansluitend op de vergadering gaan we op excursie naar Smitsschorre. De vogelwerkgroep Het ledenaantal van de vogelwerkgroep bleef ongeveer gelijk, 43. Er is circa 8 keer vergaderd, afwisselend in Terneuzen en in Emmadorp. Ook dit jaar is er weer een bijdrage geleverd aan de reguliere onderzoeken: Watervogeltellingen, midwintertelling, broedvo- gelinventarisaties in de Vlaamse Kreek, Canis- vliet, Zwartenhoek, Grote Putting. Ook de Kerk uilwerkgroep heeft weer nestkasten gecontro leerd, evenals de muizenetende roofvogels was het voor de Kerkuil een minder goed broedsei- zoen, wegens de schaarste aan muizen. Onder leiding van Alex de Smet zijn dit jaar de Steenui len in onze regio geinventariseerd. Er is nu een compleet overzicht van heel Zeeuws- Vlaanderen, aan de rapportage wordt gewerkt. Er dient actie ondernomen te worden om te voorkomen dat de Steenuil in bepaalde regio's van ons werkgebied uitsterft. Met het ophangen van nestkasten op geschikte locaties is een be scheiden start gemaakt. Er is echter meer nodig. Een andere soort waar we dit seizoen aandacht aan geschonken hebben is de Groene Specht. In tegenstelling tot in andere delen van Neder land is deze mooi gekleurde vogel de laatste decennia wat algemener geworden in Zeeuws- Vlaanderen. De maandelijkse hoog- en laagwa- tertellingen in Saeftnghe zijn gecontinueerd. In middels is al wel gebleken dat de stand van de overwinterende Grauwe Ganzen over het hoog tepunt heen is. Zorgwekkend is het feit dat de jacht op overwinterende Grauwe Ganzen, Kol- ganzen en Smienten vanaf december weer opengesteld is. Ook dit jaar weer minder als vo rig jaar. Voor het overleg Overzomerende Grau we Ganzen, is door de vogelwerkgroep in sa menwerking met 't Duumpje een gebiedsdek- kende telling verzorgd. Voor een milieu-effect rapportage in de omgeving van Terneuzen zijn tegen een vergoeding telgegevens aangeleverd. Het roofvogelonderzoek bracht ook dit jaar weer vernieuwde kennis aan het iicht, voor volgend jaar staat een speciale cursus gepland waar nieuwe mensen opgeleid kunnen worden. Er is ook een bijdrage geleverd aan de basiscursus van De Steltkluut. Het ringwerk in Saeftinghe blijft ook nog altijd veel nieuwe gegevens ople veren. Dit jaar werden circa 4300 vogel geringd, in vergelijking tot andere jaren relatief veel Riet zangers, Blauwborsten en Baardmannen. Het aantal geringde Rietgorzen neemt echter sterk af. Voor volgend seizoen zijn de pijlen gericht op de broedvogelinventarisatie in Saeftnghe, een lastige maar zeer nuttige klus. De voorbereiding hierop is al in volle gang. De instroom van nieu we leden in de vogelwerkgroep blijft nog altijd wenselijk. Waarnemingen van zeldzaamheden worden altijd geplaatst op de website van de Steltkluut (dit werkt goed) of bij hele zeldzame soorten wordt de melding rond gemaild. 4

de Steltkluut | 2004 | | pagina 6