Jeugdgroepen Stekkertje Eind 2003 waren er 61 kinderen iid van deze jeugdgroep. Aan de 12 activiteiten verspreid over het hele jaar, namen gemiddeld 18 kinde ren deel. Dat is een kleine stijging ten opzicht van het voorgaande jaar. Leuke bijeenkomsten waren het uilenballenpluizen, het picknicken en slakken zoeken in het bos in Koewacht, de uit stap naar Vlissingen en natuurlijk het zomer kamp. Eind 2003 hebben zich 2 nieuwe vrijwilli gers aangesloten: Marjon en Linda. Zij helpen bij het samenstellen van het jeugdblad en het be geleiden van de groep. Vlaamse gaai Deze groep is wat zelfstandiger dan de jongere groep. Bij hen ligt het accent meer op verzorgen van de randvoorwaarden, zoals zorgen voor ver voer, plannen van de bijeenkomsten en samen stellen van het blaadje. Er waren in 2003 26 jon geren lid. Daarvan vormen er 9 de vaste kern, die altijd aanwezig zijn tijdens de bijeenkomsten. In het winterseizoen sluiten deze jongeren zich aan bij de knotgroep. In het najaar is er contact gezocht met de NJN groep MidZee. Dit zijn 5 jongeren uit de regio Schouwen-Duiveland. Een aantal ex-NJN-ers van de afdeling ZeeVla verzorgden bij enkele bijeenkomsten de begeleiding van de gaaien. In december is het nieuwe jaarprogramma voor 2004 samengesteld. Knotwerkgroep In 2002 zijn er 15 werkdagen geweest met in totaal 242 mensdagen en 1506 gewerkte uren. Gemiddeld waren er 14,3 mensen per werkdag aanwezig. Zowel het gemiddeld aantal aanwezi gen, als het totaal aantal gewerkte uren is dit jaar flink gestegen. Waar we vorig jaar nog op hoopten heeft zich inderdaad voorgedaan: de terugval door de vertrekkende jongeren van de NJN is nu volledig opgevangen door de nieuwe jongerengroep, de Gaaien. In totaal hebben 57 mensen een of meerdere dagen meegewerkt, waarvan 29 volwassenen, 14 gaaien en 14 Stek- kertjes. Op de meeste werkdagen werkte jong en oud gezellig door elkaar. Bij al deze cijfers hebben we de natuurwerkdag even niet meege rekend, omdat het groot aantal deelnemers (55 Steltkluters) de gemiddelde resultaten wat al te scheef zouden trekken. Het werk was gevarieerd, elke dag werd een ander programma aangeboden. Er waren zelfs 5 dagen waarbij er op verschillende plaatsten te gelijk gewerkt werd. Er zijn 242 knotbomen ge knot, 21 hoogstam fruitbomen gesnoeid, 708 bomen en struiken aangeplant en er werd in 5 verschillende bosjes gewerkt. Regelmatig werd er tussen de bedrijven door nog een excursie aangeboden. De traditioneel terugkerende werk dagen waren naar bos van Hattem, de biologi sche boerderij te Deinze, het weidereservaat Turfmeersen te Moerbeke en de oudjaar- knot- dag voor de jeugd. Opnieuw vormde de natuur werkdag het hoogtepunt. De Steltkiuut werkte op deze dag wel op 4 locaties tegelijk, en vooral rond Terneuzen werd in samenwerking met oa. Scouting EOS-Hubertus een hele reeks activitei ten georganiseerd. 5

de Steltkluut | 2004 | | pagina 7