WAARNEMINGEN JANUARI-FEBRUARI '04 Door: Alex Wieland en Wannes Castelijns Waarnemingen januari 2004 Bijzondere zwammen waarneming: Bovenaan de Krulhaarkelkzwam. vrij zeldzaam en Rode Lijst. Midden de algemene Papierkorstzwam (voor de witte baan). Onderaan de Blauwe korstzwam, ook zeldzaam en Rode Lijst. Figuur maakt samen (creatief) de kleuren van de Ne derlandse vlag. (L. Noens) In maanden December en Januari regelmatig Ijsvogel vissend in de vijver van W. Neve te Phillipine (W. Neve). Een Baardman werd op 2-1 binnendijks waar genomen bij Paal (R. Mank). Op 3-1 werden door R. Mank 2 Strandleeuweriken waargeno men bij de zeedijk bij de Platen van Hulst. Een Boomklever laat zich iedere dag zien in de tuinen in de Hattingalaan te Hulst (AW). Op 4 januari zat een Grote Gele Kwikstaart bij de wallen van Hulst (AW). Een groep Grote Zaagbekken (maximaal 15) laat zich regelmatig zien bij de wallen van Hulst (diverse waarnemers). Op 5-1 zag H. Bun een Roerdomp bij het Groot Eiland. De Saeftinghetelling van 10-1 leverde de vol gende hoogtepunten op: Bruine kiekendief 27; Grote Zilverreiger 1; Kleine Zilverreiger 11; Blauwe Kiekendief 7; Rotgans 3; Buizerd 36; Witgatje 2; Smelleken 1; Bonte Kraai 2; Grut to 18; Kneu 26; Slechtvalk 8; Brandgans 94; Frater 40 en 1 Zeearend. Een Pestvogel werd op 10-1 gezien in de Ko- ninginnepolder (C. Riemslag). Een Kleine Zilverreiger werd waargenomen in een slootje in de Rietstraat te Hulst (dhr. Pica- vet). Op 17-1 is er bij de Vlaamse kreek een jagende Slechtvalk gezien die het had gemunt op de Grauwe Ganzen ter plaatse. Op dezelfde dag Zestigvoet-Dievegat zes Goudhaantjes gezien (A. van der Wiel). De Zeearend van Saeftinghe vloog op 18-1 over de Vlaamse kreek (H. Bun). Een ongedetermineerde grote duiker (mogelijk een Geelsnavelduiker) werd op 18-1 waarge nomen nabij de jachthaven van Paal (H. Bun). Op 20-01 een 3® winter mannetje Blauwe kie kendief in het Verdronken poldertje bij Philippi ne en in de Braakman 3 Ransuilen en op het eilandje in de kreek 10 Kleine zilverreiger om te gaan slapen (P. Dhaluin). Een Roodborsttapuit mannnetje gezien op 25- 1 aan het Groot eiland (A. van der Wiel). Waarnemingen februari 2004 Op 01-02 een Lepelaar vliegend bij de hut op de Gasdam en een Groenpootruiter bij de jachthaven van Paal (M. Jeurissen) Op 1-2 aan het Groot eiland een Kerkuil waar genomen (A. van de Wiel). Een Usvogel gezien bij de Molenkreek op 7-2 te Westdorpe (dhr. Dierick). Een Kleine Vos opvliegend uit slootkant op 7-2 nabij Vogelwaarde (A. van de Wiel). Op 10-2 Paulinaschor 2 Middelste Zaagbekken en 2 Slechtvalken jagend en zittend op de zandplaten. Deze dag ook 1 Slechtvalk en 3 Bonte kraaien gezien in Saefthinge. Ook nog Waterrallen en Baarmannetjes gehoord (M. Knipping). 1 man en 2 vrouw Keep op 14-2 te Hulst (G. Sponselee). Weer veel leuks gezien door M. Knipping op 14- 2 paulinaschor 1 Velduil, 40 Groenlingen, 3 Rietgorzen, 30 Koperwieken (in de hoge bo men achter de dijk) en een Kuifduiker niet in de hoge bomen maar in het water. Op 15-2 een Tjiftjaf in sluiskil en in de plas Autrichepolder 1 Brilduiker, 7 Pijlstaarten. 22

de Steltkluut | 2004 | | pagina 24