#fl waargenomen in wijk de Grote Kreek te Hulst Kolibrievlinder (Macroglossum stellatarum) De kolibrievlinder is een overdag actieve nacht vlinder, afkomstig uit Zuid Europa. Veel mensen zagen deze vlinder voor het eerst in eigen tuin, vaak op vlinderstruiken, flox, laven del of Verbena-soorten. De eerste vlinder werd gezien op 6 juni te Philippine (M. Capello). De meeste vlinders (135) werden in de maand au gustus gezien. De laatste werd op 31 oktober in Terneuzen waargenomen (mevr. I. Wakker). Het nieuwe record staat nu op 352 waargenomen vlinders. Vlekdaguil (Heliothis peltigera) Deze zeer zeldzame trekvlinder is de laatste 20 jaar, maar een paar keer eerder waargenomen in Zeeuws Vlaanderen. In 2003 zijn er 3 vlinders gezien. In Hulst, Heikant en Clinge. In Clinge werd de laatste vlinder gevangen op 21 augus tus tijdens de vlinderexcursie op het terrein van de Sterre te Clinge. Witstipgrasuil (Mythimna albipuncta) Deze nachtvlinder werd in 2003 in de maanden juli, augustus en september 10 keer waargeno men. De eerste vlinder werd door onze werk groep gezien op 29 juli in het paradijs van G. Calon tussen Hoek en Braakman. Op 7 augus tus zaten er 5 exemplaren in de nachtvlinderval bij J. de Bakker te Lamswaarde. De laatste 2 vlinders werden op 2 september gezien in wijk de Grote Kreek te Hulst. Nomophila noctuella Dit overdag actief nachtvlindertje is afkomstig uit Zuid Europa en Noord Afrika. In totaal zijn er in onze regio vanaf juli t/m oktober 408 vlindertjes waargenomen. Het eerste werd op 23 juli gezien op de Gasdam. Hier werden de meeste vlinder tjes geteld. Op 9 augustus werden er 73 geteld. Op 7 augustus zaten er 11 in de vlinderval bij J. de Bakker op Lamswaarde. Het laatste exem plaar werd gezien op 14 oktober in het waterwin gebied te St. Jansteen. Koolmotje (Plutella xylostella) Het kleinste trekvlindertje is in 2003 slechts 1 keer gezien. Op 6 augustus is het enige exem plaar waargenomen op jacobskruiskruid in het waterwingebied te St. Jansteen. In hetzelfde gebied werden er in 2002, ook op deze nectar- plant, 14 koolmotjes waargenomen. Walstropijlstaart (Hyles gallii) In 2002 werden er in Breskens (J. Simpelaar) twee rupsen gevonden van de walstropijlstaart. Een van de rupsen werd ter verificatie aan onze werkgroep aangeboden en het ging hier inder daad om een wel zeer zeldzame vondst. De rups verpopte al gauw in een bakje met zand en werd binnen in een berging bewaard. Op 4 juni 2003 kwam uit deze pop een prachtige vlinder die natuurlijk de vrijheid kreeg. In 2003 werden er nog twee vlinders gezien, namelijk in Kapelle (H. Wagenaar) en bij Middelburg (A. Baayens). Bedankt Tot slot willen wij alle mensen die ons belden of waarnemingen doorgaven heel hartelijk dank zeggen. En voor iemand die het nog niet weet of wist: Als je een zeldzame rups of vlinder ziet Vergeet dan de Bakker (0114-690482) of Tael- man (0114-311362) niet! Zegt het voort.

de Steltkluut | 2004 | | pagina 15