VOGELFESTIVAL 2004 Vogelbescherming Nederland, Staatsbosbeheer en SOVON Vogelonderzoek Nederland organiseren samen het Vogelfestival 2004. Vogel- en natuurliefhebbers van jong tot oud kunnen hun hart opha len. Het festival vindt plaats in het centraal gelegen en vogelrijke natuurgebied de Oostvaardersplas- sen. 28 en 29 augustus in de Oostvaardersplassen In deze inspirerende omgeving kunt u zich laten informeren over de nieuwste snufjes op het gebied van optiek, zoals het fotograferen met een tele scoop. Vele standhouders zijn aanwezig met onder meer: vogelboeken, nestkasten, vogelvoer, out- doorproducten, kunst, vogel- en natuurreizen enz. U kunt deelnemen aan workshops of 'gewoon' mee met een georganiseerde vogelexcursie in de Oost vaardersplassen. Vogelexperts verzorgen interes sante lezingen en doorlopend worden prachtige films vertoond. Jongeren beleven spannende excur sies, gaan braakballen pluizen of laten zich als een exotische vogel schminken. Ook kunt u uw kennis testen of een gokje wagen bij verschillende prijsvra gen. Maak kans op een van de vele leuke prijzen. Volg vogels via radar De Koninklijke Luchtmacht is aanwezig met haar radar. De dienst speurt het gehele jaar door het luchtruim af op overvliegende vogels. Normaal met het oog op de luchtverkeersveiligheid. Dit week end biedt u de unieke kans om de vogeltrek per radar te volgen. Vogels trekken op grote hoogte en zijn met het blote oog vaak niet te zien. Onze grutto in Tunesië Een deel van de opbrengst van het festival is bestemd voor de BirdLife Partner in Tunesië. Als onze grutto's naar hun overwinteringgebieden in West-Afrika vliegen of ervan terug keren, maken ze een tussenstop in Tunesië. In 18 Important Bird Areas (IBA's) aldaar worden speciale grutto-activiteiten uitgevoerd. Door het Vogelfestival 2004 te bezoeken steunt u rechtstreeks onze Tunesische Partner bij hun 'grutto-projecten'. Kom naar de Oostvaardersplassen Bezoek het Vogelfestival op 28 en 29 augustus a.s. in de Oostvaardersplassen, nabij het bezoekers centrum van Staatsbosbeheer, Kitsweg 1 (bij Knardijk/spoorviaduct) te Lelystad. Openingstijden van 10.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijs: vanaf 16 jaar 7,50; kinderen gratis. Voor nadere informatie: Vogelbescherming Nederland, Hans Peeters, tel. 030 693 77 65 06 53 71 98 14 3

de Steltkluut | 2004 | | pagina 5