BOLDERENDE KORHOENDERS Ooit bij zonsopgang als de dauw zowat aan je voeten vast vriest, op de hei de korhoenders horen bolderen? Of in de schemer staan wach ten tot het moment dat eindelijk dat ene roepje klinkt? Of in de vrieskou in de polders op zoek geweest naar de ganzen? Dan zal Bolderende Korhoenders voor u een feest van herkenning zijn. En zo niet, dan kan het u wellicht op een idee brengen. Op 1 september a.s. verschijnt van de hand van Guus Peterse het boekje: Bolderende Korhoen ders. Een mooi hardcoverboekje met korte, tref fende schetsen van vogelontmoetingen, mo mentopnamen die herkenbaar zijn voor iedere vogelaar, gevorderde en beginner. Met al even treffende tekeningen van Jeroen Steenbergen. LANDEN Dat beeld van zo'n specht die komt aangevlo gen en pats, daar zit-ie tegen een boom ge plakt. Ongelooflijk dat-ie zich niet tegen die boom te pletter vliegt, denk je. Terwijl je aan dacht verderop alweer wordt opgeëist door een haas die over het veld holt. Ja, er is heel wat te beleven in de levende natuur. Soms zie je ook bijvoorbeeld een koolmeesje aan komen vliegen dat ineens als het ware uit de lucht wordt geplukt door een takje. Wat het ene moment nog een vliegende mees was, is iet volgende ineens een zittende mees, gevan gen in een struikje. En dat is echt iets heel an ders. Dat vogels kunnen vliegen is natuurlijk knap, maar nog veel knapper is misschien, hoe ze kunnen landen. Hoe ze mikken, hoe ze navige ren, hoe ze met hoge snelheid toch op de milli meter nauwkeurig het juiste plekje weten uit te kiezen. En hoe ze zich in één keer vastgrijpen, zich achteloos van hun snelheid ontdoen, met die dunne pootjes van ze. De enorme klap die ze daarmee opvangen, het is eigenlijk niet te geloven. Of een vlucht ganzen die zich moeiteloos en zonder moderne navigatiemiddelen tussen dui zenden soortgenoten voegen, die in die knoe iende menigte ganzen allemaal een plekje we ten te vinden. Je ziet ze met grote vaart aan komen zeilen, de vleugels uitslaan, afremmen en daar zitten ze. Geen ongelukken, geen bot- vogetverlidleti singen. Trouwens ook niet als de hele groep massaal op de vleugels gaat: kom daar maar eens om bij onze door de modernste technolo gieën ondersteunde vliegtuigindustrie. Opvlie gen, ook al zo knap. Het boekje, een gezamenlijke uitgave van stich ting Strohalm en uitgeverij Jan van Arkel, gaat 12,45 euro kosten (exclusief verzendkosten) en is te bestellen door 14,25 euro (inclusief 1,80 euro verzendkosten) over te maken op giro 1970771 t.n.v. Guus Peterse in Utrecht o.v.v. 'Bolderende korhoenders'. Wie Bolderende Korhoenders vóór 1 september bestelt, hoeft maar 11,25 euro over te maken en krijg het zodra het verschenen is gratis thuis gestuurd. Je kunt ook later betalen. Als je nu naam en adres doorgeeft aan Strohalm, Oude gracht 42, 3511 AR Utrecht (o.v.v. Bolderende Korhoenders) of e-mailt aan guus@strohalm.nl, krijg je het boekje zodra het verschenen is, met acceptgirokaart toegestuurd.

de Steltkluut | 2004 | | pagina 19