AFRONDING CURSUS ROOFVOGELNESTKARTERING Op 28 augustus 2004 werd aan 25 cursisten het certificaat uitgereikt nadat zij van januari tot au gustus deze cursus o.l.v. Henk Castelijns ge volgd hadden. In december 2003 werd er in De Baeckermat te Westdorpe een informatieavond georganiseerd door De Steltkluut en 't Duumpje in samenwer king met de Werkgroep Roofvogels Zeeland. De ze avond werd niet alleen bezocht door voge laars die al jaren ervaring opgedaan hebben en tot de vaste kern gerekend mogen worden. Ook geïnteresseerden die zich beslist (nog) geen "vogelaar" durven noemen werden over de streep getrokken door de uitnodiging voor deze info- avond waarop stond: Van deelnemers aan de cursus wordt ver wacht dat ze tenminste één jaar veldwerk ver richten. Daar is doorzettingsvermogen voor nodig. Kennis van (roofjvogels is niet vereist. Dat leert U tijdens de cursus! Door: Hans den Blijker Foto's: Jan Janssens Vooral dit laagdrempelige karakter deed mij be sluiten om me samen met mijn maat aan te mel den. Bij de kennismaking op de eerste van de 5 lesavonden die in Hoek plaats vonden van eind januari tot en met maart, bleek een deel van de cursisten over een redelijke vogelkennis te be schikken, terwijl anderen er wel meer van zouden willen leren nadat ze er tot dusver niet in ge slaagd waren de herkenning van roofvogels echt onder de knie te krijgen. Via de CD-rom, de handleiding Veldonderzoek en het boekje over herkenning en opsporing van roofvogelvervolging werden we tijdens de 5 theo rieavonden stap voor stap ingeleid in de herken ning van de belangrijkste roofvogels die in Zeeuws-Vlaanderen voorkomen, zoals o.a.: To renvalk, Buizerd, Bruine Kiekendief, Blauwe Kie kendief, Boomvalk, Sperwer, Smelleken en Slechtvalk. 12

de Steltkluut | 2004 | | pagina 14