ondgebied) en verder wordt het aan de plaatse- Ke overheden overgelaten voor 1 juli 2005 loca- es van zo'n 300 ha voor getijde natuur aan te ijzen tussen Breskens - Perkpolder/Vlissingen Hansweert (in het zoutbrakke deel van de Wes- ierschelde). Oe toetsing van deze 600 hectare aan de criteria ;it de Vogel- en Habitatrichtlijn is een taak voor 3 minister van LNV. Deze moet daarvoor in- andhoudingsdoelstellingen vaststellen en er irvolgens voor zorgen dat deze doelen worden haald. De Rijksprojectenprocedure is een goed strument om de benodigde natuurprojecten :adwerkelijk gerealiseerd te krijgen. Als Zee- ad de getijdennatuur niet realiseert, dan zal het ijk er voor zorgen, (zie pag. 13) ituurcompensatie in de Gemeente Hulst aar aanleiding van de tweede verdieping van de esterschelde en berispingen van het Europese of is men naarstig op zoek gegaan naar gebie- an voor buitendijkse natuurcompensatie, oor het opheffen van de veerdienst Kruiningen Perkpolder, kwamen beide oude veerhavens pleinen in beeld. Om het verlies van werkgele- nheid in de gemeente Hontenisse te compen- ren zag het plan: Kloosterzande aan Zee het jglicht. Hier bleek al dat de toenmalige ge- eente Hontenisse het verlies van werkgelegen- •id samen liet vallen met natuurcompensatie, adat dit plan geen haalbare kaart bleek te zijn, ogen na de gemeentelijke herindeling de ge- eente Hulst met Rijkswaterstaat en de Provin- 3 Zeeland rond de tafel gaan zitten, hetgeen in zomer 2004 tot een convenant resulteerde: it Plan Perkpolder, waarvoor inmiddels een ER procedure is opgestart. plan is een afgeleide van Kloosterzande aan oe met dat verschil dat er geen kanaal van erkpolder naar Kloosterzande voorzien is., maar wel: Uitbreiding van bestaande recreatieve objec ten; Aanleg 18 hole golfbaan; Aanleg jachthaven van maximaal 350 lig plaatsen; 150 permanente woningen (aan het water) 200 recreatie woningen eventueel in combi natie met jachthaven of golfbaan; Natuurontwikkeling op voormalig veerhaven en veerplein (natuurcompensatie 2e verdie ping) Binnendijks gerelateerde natuur en mogelijk heden voor waterkering in de Noorddijkpol- der. In het Plan Perkpolder wordt de natuurontwikke ling feitelijk tweemaal als compensatie geboekt. Het is natuurcompensatie voor de 2e verdieping van de Westerschelde, maar het is ook compen satie voor de uitbreiding van economische func ties (in jargon: het groen in het kader van het rood-voor-g roen-concept). Hetzelfde dubbeltje wordt dus tweemaal uit gegeven! Met name de aanleg van een jachthaven van maximaal 350 ligplaatsen is een ongewenste ontwikkeling. Momenteel leggen plezierjachten al regelmatig aan op de platen bij en in Saeftinghe, om vervolgens zeehonden en vogels te verstoren door middel van loslopende honden en BBQ fes tijnen. Deze ongewenste en ongecontroleerde recreatiedruk zal door de komst van de jachtha ven toenemen en is in strijd met de vogel- en habitatrichtlijnen!

de Steltkluut | 2005 | | pagina 13