Tijdens de excursie zal Ingegaan worden op wat er gedaan kan worden om deze voor de streek zeer karakteristieke soorten te behouden of zelfs opnieuw een kans te geven. Planologiewerkgroep Datum: dinsdag 17 mei Tijd: 19.30 uur Plaats: Walstraat 7, Terneuzen Contact: Adri Paauwe, 01156-432187 Steltkluut Natuur- en Milieu Markt Datum: zaterdag 21 mei Tijd: 10.00- 16.00 uur. Plaats: Stadhuisplein te Axel. Organisatie: NBV De Steltkluut, Centrale Vereniging Ambulante Handel afd. Zeeuws Vlaanderen. Contact: De Steltkluut: Marian Langeveld, 0115-648432. Na een jaartje te hebben overgeslagen wordt dit jaar de markt opgezet In samenwerking met Natuur Zo en de ondernemingsvereniging Ambulante Handel. U kunt als inwoner of bezoeker van Zeeuws- Vlaanderen op een leuke wijze kennis maken met alle facetten van natuur en milieu. Er zijn informatiestands van diverse overheden, organisaties en particulieren die actief zijn op het ge bied van natuur en milieu. Verkoop, demonstratie en verwerking van ambachtelijke (streek- producten, muziek, mogelijkheid tot zitten rusten nuttigen drankje en/of versnapering ter plaatse en kinderactiviteiten. Vroeg uit de veren wandeling voor de jeugd (6-12 jaar) Datum: zondag 22 mei Tijd: 5.00 uur Plaats: Clingse bos (verzamelen op het parkeerterrein achter Interjute) Route: vanaf Hulst richting Kapellebrug rijdend, de afslag Clinge nemen (=Molenstraat). Meteen de eerste afslag rechts nemen (doodlopende weg achter de loodsen van Interjute). Contact: Sandra Dobbelaar, 0115 - 617 113 Marjon Spruyt, 0114-314280 Meenemen: Goede oren en een fluisterstem! Let op: Vooraf aanmelden. Bij slecht weer kan het niet doorgaan. Als het licht begint te worden gaan een heleboel dieren slapen. De dagdieren worden dan juist wakker. Vooral de vogels zingen er in de maand mei flink op los als net wakker zijn geworden. We gaan luiste ren naar een prachtig vogelconcert. Misschien zien we nog wel een slaperige vleermuis of uil die op zoek is naar zijn bed. Bestuursvergadering Datum: maandag 23 mei Tijd: 19.30 uur Plaats: Walstraat 7, Terneuzen Contact: Adri Paauwe, 0115-432187 Landelijke Vleermuizentelavond: Ziet u ze vliegen? Tel dan mee! Datum: vrijdag 3 juni Tijd: vanaf 21.30 uur Plaats: Wordt bekend gemaakt bij aanmelding Organisatie: NBV De Steltkluut, Vereniging voor Zoogdierenkunde en Zoogdierbescherming Contact: Sandra Dobbelaar, 0115-617113 Let op: Aanmelden verplicht! Als het erg slecht weer is, koud, regen, harde wind dan wordt de telling verschoven naar een andere datum. Dus neem even contact op met Sandra! Vleermuizen vliegen in je haar, ze drinken bloed en zijn blind. Gelooft u ook nog steeds in deze fabels?

de Steltkluut | 2005 | | pagina 5