JAARVERSLAGEN WERKGROEPEN JEUGDWERKGROEPEN Stekkertje Eind 2004 waren er 64 kinderen lid van deze jeugdgroep. Aan de 12 activiteiten verspreid over het hele jaar, namen gemiddeld 16 kinderen deel. Dat is een kleine daling ten opzicht van het voor gaande jaar. Leuke bijeenkomsten waren het maken van insectenhuisjes met een bezoek aan het bijenstation bij Ossenisse, het zoeken naar waterdiertjes, een nachtwandeling, de uitstap naar het Zeeuws Biologisch museum, vlinders kijken en natuurlijk het zomerkamp. Halverwege het jaar gaf Linda aan te willen stoppen met haar bijdragen aan het Stekkertje. De jeugdgroep heeft nu nog 2 vaste personen die de activiteiten organiseren en begeleiden en 1 persoon die het blad in elkaar zet. Stekkertjes bij het Zeeuws Biologisch Museum Gaaien bij Zaamslag Foto: Sandra Dobbelaar Vlaamse gaai Deze groep is wat zelfstandiger. Bij de onder steuning vanuit de Steitkiuut ligt het accent meer op verzorgen van de randvoorwaarden, zoals zorgen voor vervoer, plannen van de bijeenkom sten en zorgen dat het blad op tijd af is. Er waren in 2004 19 jongeren lid. Daarvan vormen er 8 de vaste kern, die altijd aanwezig zijn tijdens de bij eenkomsten. Goed bezochte activiteiten waren het pannenkoeken eten en uilenballen pluizen, een bezoek aan de Kalloot om fossielen te zoe ken en het zomerkamp. De tweede helft van het jaar waren er duidelijk minder bijeenkomsten. In het winterseizoen sluiten deze jongeren zich ech ter aan bij de knotgroep. In het najaar is er een vergadering geweest over de toekomst van de groep waarin een duidelijke taakverdeling onder de leden is gemaakt. Donatie Van Keivin Terminals heeft de jongerengroep De Vlaamse Gaaien een bedrag van 500,- ontvan gen. Dit bedrag mogen zij zelf besteden aan bij voorbeeld activiteiten of benodigdheden. Bedankt namens De Vlaamse Gaaien. Foto: Sandra Dobbelaar 6

de Steltkluut | 2005 | | pagina 8