Het is de bedoeling om in 2005 in Oost Zeeuws Vlaanderen de volgende gebieden in te richten: het Schor van Ossenisse en Vogel-Zuid. SCHOR VAN OSSENISSE Het natuurcompensatieproject Schor Ossenisse is gesitueerd binnen de gemeente Hulst. Het plangebied is ongeveer 26 hectare groot en wordt omsloten door de Westerscheldedijk aan de noordzijde en Knuitershoek aan de zuidzijde. In de huidige situatie wordt het gebied als bouw land en grasland voor de akkerbouw/veeteelt gebruikt. 16 hectare hiervan (deel A) heeft in het Natuurgebiedsplan de status nieuwe natuur ge kregen. Samen met de aangrenzende 10 hectare (deel B; gedeelte van de Molenpolder) is het pro ject in het kader van het Natuurcompensatiepro gramma Westerschelde opgenomen als binnen- dijkse compensatie (nieuwe inlagen). De werk groep Natuurontwikkeling van de provincie Zee land heeft in 2003 een inrichtingsplan voor deel A van het gebied gemaakt. In 2004 volgde daarop het plan voor deel B (de uitbreiding). De inrichting van het gebied Het streefbeeld voor het natuurgebied omvat een reliëfrijk, open graslandgebied overgaand van nat naar droog. Als gevolg van de bodemsoort zijn deze graslanden voedselrijk, veel vogels profite ren hiervan, waardoor het gebied aantrekkelijk zal worden voor onder andere weidevogels. Om dit streefbeeld te bereiken zijn een aantal inrichtingsmaatregelen nodig. Gezien de verschillende hoogteliggingen van de beide gebieden deel A en B (Molenpolder) zijn er aparte waterpeilen in het gebied voorzien. Deel A: 16 hectare Schor Ossenisse In het gebied worden een aantal laagtes ontgra ven tot maximaal 40 cm. Aan de noordzijde wordt de (deels) reeds aanwezige grondkade verlengd. Het peil in het gebied wordt gestuwd tot 1,20 m NAP. Deel B: 10 hectare Molenpolder In het gebied komen een aantal laagtes, maxi maal 20 cm ontgraven en 1 veedrinkpoel. Ook hier komt een grondkade aan de grenzen van het gebied met omliggende percelen. De gebieden worden rondom uitgerasterd. De graslanden in beide gebieden worden instandge houden door middel van extensief begrazingsbe- heer waarbij een deel van het jaar vee in het ge bied loopt. Aan de zuidzijde wordt op de dijk een vogelkijkpunt en informatiebord geplaatst zodat het gebied vanaf deze locatie te bewonderen is. VOGEL-ZUID Het natuurcompensatieproject Vogel-Zuid is gesi tueerd binnen de gemeente Hulst. Het plange bied is ongeveer 16 hectare en wordt omsloten door de kreek De Vogel aan de noordzijde en de Vogeldijk aan de zuidzijde. In de huidige situatie is het gebied in gebruik als bouwland. In het Na tuurgebiedsplan heeft dit gebied de status nieu we natuur gekregen. De werkgroep Natuuront wikkeling van de provincie Zeeland heeft in 2003 een inrichtingsplan voor het gebied gemaakt. Het is de bedoeling om in 2005 het gebied in te rich ten. De inrichting van het gebied Het streefbeeld voor het natuurgebied omvat een reliëfrijk, nat matig voedselrijk grasland over gaand in bloemrijk grasland met plaatselijk zoet Li.J bkxmftük. jfSïiotard Cl Open vjat« (soefi 22

de Steltkluut | 2005 | | pagina 24