AGENDA EN EXCURSIES JUNI EN JULI 2005 Een overzicht van alle activiteiten op het gebied van natuur en milieu in Zeeuws Vlaanderen is opge nomen in de bij het aprilnummer van de Steltkluut meegezonden brochure 'Natuur en landschapsacti viteiten Zeeuws Vlaanderen 2005'. Zie ook: www.steltkluut.nl/agenda Landelijke Vleermuizentelavond: Ziet u ze vliegen? Tel dan mee! Datum: vrijdag 3 juni Tijd: vanaf 21.30 uur Plaats: Wordt bekend gemaakt bij aanmelding Organisatie: NBV De Steltkluut, Vereniging voor Zoogdierenkunde en Zoogdierbescherming Contact: Sandra Dobbelaar, 0115-617113 Let op: Aanmelden verplicht! Als het erg slecht weer is, koud, regen, harde wind dan wordt de telling verschoven naar een andere datum. Dus neem even contact op met Sandra! Vleermuizen vliegen in je haar, ze drinken bloed en zijn blind. Gelooft u ook nog steeds in deze fabels? Dan wordt het tijd deze beestjes eens beter te leren kennen. Na een inleiding over de leefwijze van vleermuizen, bezoeken we een aantal zomerverblijven. Daar tellen we in groepen de aantallen uit- en invliegende dieren. Die avond wordt er op verschillende plaatsen in Nederland geteld. Alle gegevens worden verzameld door de Zeeuwse Zoogdieren Werkgroep. Hoe meer men weet over deze dieren, des te beter kunnen we hun levenswijze begrijpen en ze beschermen. Vandaar dus: "Ziet u ze vliegen? Tel dan mee!" Insecten doe-middag voor de jeugd (6-12 jaar) Datum: zaterdag 11 juni Tijd: vertrek om 13.15 u vanaf Bellamystraat 37 of om 14.00u ter plaatse Plaats: verzamelen aan de bushalte vlak voor de grensovergang in Kapellebrug. We lopen te voet het bos in. Contact: Sandra Dobbelaar, 0115 - 617 113/ Marjon Spruyt, 0114-314280 Meenemen: loepje, potjes om insecten in te doen, insectenvangnet (let op: geen waternet!), opzoek boekje over insecten. Let op: Vooraf aanmelden. Deze dag kan alleen doorgaan als het goed weer is. Het is zomer, een goede tijd om insecten te bestuderen. Er zijn ongelofelijk veel verschillende soorten. Iedere soort leeft op een andere manier, op een andere plek en houdt van ander eten. Maar allemaal hebben ze 6 poten. Zoek jij mee naar onze potige vrienden? Boottocht: Op het water zie je meer Datum: zaterdag 11 juni Tijd: 19.30-24.00 uur, inschepen vanaf 19.00 uur Plaats: vertrek en aankomst oude veerhaven te Terneuzen Organisatie: Zeeuwse Milieu Federatie i.s.m. NBV De Steltkluut en 't Duumpje Contact: Zeeuwse Milieu Federatie, 0113-230075 Kosten: 10,00 per persoon Let op: Aanmelden verplicht. Er kunnen maximaal 100 personen mee. Vol is vol! In het kader van de campagne: de Schelde Natuurlijk organiseren de gezamenlijke Zeeuws Vlaamse Natuurverenigingen vanavond een boottocht over de Westerschelde. We zullen langs de belangrijke hoogwatervluchtplaatsen tussen Terneuzen en Breskens varen en als de nacht is ingevallen is, kun nen we de schoonheid van de nacht op de Westerschelde ervaren. Schelde ontdekkingsweekend: Laatje verrassen door de schatten van de Schelde Data: zaterdag 11 en zondag 12 juni Organisatie: DE SCHELDE NATUURLIJK! Contact: www.descheldenatuurlijk.nl Van Gent tot Vlissingen laat de Schelde zich 2 dagen kennen ais nooit te voren, (zie pagina 5) 2

de Steltkluut | 2005 | | pagina 4