Meenemen: Eigen fiets en evt. reparatiesetje voor de fiets. In het kader van de campagne: De Schelde natuurlijk! organiseren IVN-gidsen van NBV de Steltkluut en 't Duumpje dit jaar: Fietsen langs de Westerschelde Natuurlijk! Tijdens de fietstocht wordt de natuur (ontwikkelingen) gevolgd van de Westerschelde en het Scheldegevoel van de deelnemers. Vandaag beginnen we in Terneuzen. Bij slecht weer twijfel of de excursie door gaat: bellen naar Marian. Fietsen langs de Westerschelde Natuurlijk!: Margarethapolder-Flellegat Datum: maandag 11 juli Tijd: 19.00 uur Plaats: Scheldeboulevard ter hoogte van het Churchill hotel, Terneuzen Organisatie: NBV De Steltkluut Gids: Marian Langeveld, 0115-648432 Let op: Aanmelden uiterlijk voor maandag 11 juli 12.00 uur Meenemen: Eigen fiets en evt. reparatiesetje voor de fiets. Vandaag fietsen we het rondje Terneuzen-Hellegat. Bij slecht weer twijfel of de excursie door gaat: bellen naar Marian. Zie maandag 4 juli Nachtvlinder excursie Datum: Zaterdag 23 juli Tijd; vanaf 22.30 uur (duur ca 2.5 uur) Plaats Schaapskooi Emmadorp Verzamelen: parking bij bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 Gids: Joop de Bakker, 0114-690482 Tip: Neem eventueel een (klap)stoeltje mee om op te zitten Wie eerst wil genieten van een zonsondergang boven Schelde en Saeftinghe moet een uurtje eerder komen. Om 21.43uur gaat de zon onder en valt de duisternis in. Ca. één uur na zonsondergang wor den de vleermuizen en de nachtvlinders actief. Met behulp van een vlinderlamp worden de vlinders op een wit laken of in de vlinderval gelokt. Wij zijn ook benieuwd of er nachtvlinders in de nabij gelegen schorren leven en of deze zeldzame of nog onbekende vlindersoorten op het licht afkomen. Vlinder-en libellen excursie Datum: Zaterdag 6 augustus (bij zonnig weer) Tijd; 13.00 uur Plaats: Kunstbos Smidsschorre te Axel Verzamelen: parking bij de watertoren (thans museum) te Axel Gids: Joop de Bakker, 0114-690482 In dit gebied vliegen veel vlinders en libellen. Vorig jaar werden hier de tengere pantserjuffer en de tijgerspin ontdekt. We gaan eens kijken wat voor soorten er nog voorkomen en kinderen en vlinderlief hebbers kunnen met behulp van een vlinderzoekkaart onze dagvlinders op naam leren brengen. 4

de Steltkluut | 2005 | | pagina 6