n Provincie Zeeland Gebufferde poel 3.14 Zilverschoongrasland 3.32 Glanshaverhooiland 3.39 (dijk talud) Zoom, mantel en droog struweel 3.53 Inundatie in de winter Provincie Zeeland werkgroep natuurontwikkeling Streefbeeld Natuurontwikkeling Vogel-zuid juli 2003 schaal ca. 1:3000 tot licht brak water. Zo ontstaat een kleinschalig landschap met geleidelijke overgangen van nat naar droog, zoals deze begin vorige eeuw heeft bestaan. Dit gebied zal aantrekkelijk worden voor weidevogels. Om dit streefbeeld te bereiken zijn een aantal inrichtingsmaatregelen nodig. De sloten in het gebied en onderlangs de Vogeldijk worden ge dempt. In het gebied worden een aantal laagtes en poelen gegraven waarbij het huidige maaiveld variërend van 0.40 m tot 1.5 m wordt verlaagd. Rondom de boerderij aan de westzijde wordt de sloot verbreed en een grondkade aangelegd. Het gebied wordt rondom uitgerasterd. De gras landen worden instandgehouden door middel van een extensief begrazingsbeheer, waarbij een deel van het jaar vee in het gebied loopt. Aan de zuidzijde wordt op de Vogeldijk een bank je en informatiebord geplaatst zodat het gebied vanaf deze locatie te bewonderen is door de vele fietsers en wandelaars in deze streek. Beide gebieden zijn in bezit van Staatsbosbe heer, de eindbeherende organisatie. Momenteel is Dienst Landelijk Gebied in opdracht van de Stuurgroep Natuurcompensatie Westerschelde bezig met de voorbereiding van de inrichtings maatregelen. Dit gebeurt in nauw overleg met de betrokken overheidsinstanties; gemeente Hulst, waterschap Zeeuws Vlaanderen en provincie Zeeland. Onderdeel van de voorbereiding is het verkrijgen van de benodigde vergunningen en het in detail uitwerken van de inrichtingsmaatregelen. Informatie: Natuurcompensatie Westerschelde Dienst Landelijk Gebied Martine Adriaensen Tel 0113-237315 23

de Steltkluut | 2005 | | pagina 25