Langs de boorden van de Schelde DG fcHGL-DG WATVVW-IJK.' boek over natuur en cultuur aan een boeiende rivier Afgelopen jaar schonk de Provinciale Zeeuwse Courant in samenwerking met Vogelbescherming Nederland wekelijks aandacht aan de Schelde. Steeds bezocht men een gebied waar op het gebied van natuur of cultuur iets bijzonders te beleven was. Niet alleen langs de Westerschelde in Nederland, maar ook aan de Zeeschelde in België. Uitgeverij Vèrse Hoeven presenteert nu een boek, waarin de voltallige serie gebundeld is, uitgebreid met nieuwe hoofdstukken, bijna 200 kleurenfoto's en gedetailleerde kaarten. De Schelde is veel meer dan alleen maar een vaarroute voor zeeschepen naar de haven van Antwerpen. De boorden van de Schelde zijn rijk aan historie, cultuur en vooral natuur. Zo is de Westerschelde na de Waddenzee het Ludo Goossens. Langs de boorden van de Schelde, formaat 22 x 17,5 cm, gebonden in harde band, 192 pagina's. ISBN: 90 75703 88 0. Verkoopprijs: 18,50 Coalitiepartners van De Schelde Natuurlijk! zijn: Vogelbescherming Nederland, Vereniging Natuurmonumenten, Vereniging Zeeuwse Milieufederatie en Stichting het Zeeuwse Landschap vanuit Nederland alsmede Natuurpunt vzw, Bond Beter Leefmilieu vzw en WWF-België vanuit Vlaanderen. belangrijkste vogelreservaat voor Nederland. Maar ook in België kent de Schelde tal van vogelgebieden die de moeite waard zijn. Een boek over een rivier die in twee landen zo verschillend is. De auteurs bezochten alle negenentwintig gebieden en een fotograaf legde ze speciaal voor dit boek op de gevoelige plaat vast. De teksten zijn van de hand van Rinus Antonisse, René Hoonhorst en Ben Jansen van de Provinciale Zeeuwse Courant en van Hans Peeters van Vogelbescherming Nederland. De foto's zijn van de Vlaamse natuurfotograaf Voor nadere informatie: Vèrse Hoeven Producties - Uitgeverij, Chris Verhoeven, tel. 0162 51 43 57 Provinciale Zeeuwse Courant - Rinus Anto nisse, tel. 0113 31 56 61 Vogelbescherming Nederland - Hans Pee ters, tel. 030 693 77 65 of 06 53 71 96 14 In het hiernavolgende artikel kunt u de erva ringen lezen van natuurfotograaf Ludo Goos sens. 16

de Steltkluut | 2005 | | pagina 18