geruide vogels die de laatste 30 jaar in midden Z.Vlaanderen overwinteren. Een Witte Ooievaar vloog op 21-04 over Nieuw Namen (J.Maebe). Een vroege Kwartel liet zich op 26- 04 horen in de Braakman (P.Wolf). 140 in zomerkleed showende Zwarte Ruiters zaten op 28-04 in Saeftinghe (F.van Velzen). Tenslotte werd op 29-04 een Witte Ooievaar waargenomen in de Gr. Albertpolder (H.&M.Castelijns). Insecten: Een vroege Kolibrievlinder werd op 11-04 gemeld in Hoek (S.Hamelink). Een Meikever vloog op 21-04 uit de grond in Hulst (M.Capello). Mei 2005: Een mogelijke (vrouwkleed) Steppekiekendief vloog op 01-05 langs het Paulinaschor (enkele uren eerder werd een dergelijke vogel langs Telpost Breskens gezien), verder vloog een Zwarte Wouw over Philippine (A.Kind). In de Autrichepolder zaten op 08-05 een Temmincks Strandloper, twee Steenlopers (zeer zeldzaam binnendijks!) en een Kanoetstrandloper (S. Van De Woestijne). Aldaar werd tussen 11 en 21-05 regelmatig een adult zomerkleed Witwangstern waargenomen (R.Remmers&M.Capello). Waarschijnlijk betrof dit een andere vogel, als het exemplaar dat werd gezien op 18 en 19- 04. 10-05 leverde een Koereiger en een zingende Grote Karekiet op voor het Canisvliet (F.Tombeur). Laatstgenoemde soort werd tot en met 16-05 gehoord. Een ongeringde Kleine Sneeuwgans (witte fase) zat op 12-05 tussen de Grauwe Ganzen in de Autrichepolder (M.Capello). Zou dit dezelfde vogel zijn als het exemplaar dat vorig jaar rond dezelfde tijd bij het Canisvliet zat? Een Zwarte Wouw vloog op 13-05 over Hengstdijk (A. vd Wiel) en later het Groot Eiland (J.v.Hooije). Een Ijsvogel en 7 Zwarte Sterns bevonden zich op 15-05 in het Canisvliet en een (D.Minnebo). Een invasie Steltkluten werd in deze maand evident in Nederland, o.a. resulterend in broedgevallen in de Westgeul, Sophiapolder en Saeftinghe (div.). In laatstgenoemde gebieden werden in juni zelfs jongen gezien. Tussen 15-05 en in ieder geval 29-05 bevond zich ook een paartje in de Putting (W.Wisse,W.Mahu&M.Capello). Of dat deze een broedpoging hebben gedaan is niet bekend, maar is wel aannemelijk. Tenslotte werden 5 vogels waargenomen in de Braakmanpolder op 26-05 (A.Kind). Twee Ijsvogels werden op 16-05 aan de Grietse Kreek waargenomen (broedpaar??) (L.Maas). Drie Witte Ooievaars werden op 17-05 rondom Hulst waargenomen (E.Taelman&G.Sponselee). Een Grauwe Gors werd op 19-05 in de Veerhaven Perkpolder waargenomen (A.Wieland). Wederom een Witte Ooievaar werd waargenomen op 20-05 bij het Canisvliet (F.Tombeur). Een mannetje Grauwe Klauwier werd op 21-05 bij Saeftinghe waargenomen (F.v.Velzen e.a.). Een dag later vloog een vrouwkleed Grauwe Kiekendief bij Vogelwaarde (E.Renema). 24- 05 leverde een Visarend op boven de Moerspuise Watergang en een Beflijster in Terneuzen (P.Maas). De derde Zwarte Wouw van het voorjaar werd op 29-05 waargenomen bij het Groot Eiland (J.v.Hooije). Tenslotte werd op 31-05 een Houtsnip ontdekt in de Woestijnstraat te Clinge (W.Lansman). Zeer ongebruikelijk in het broedseizoen, dus wie Houtsnip (foto: Bouke Grootjans) Velduil vloog bij Westdorpe

de Steltkluut | 2005 | | pagina 24