Vergaderingen planologie werkgroep De vergaderingen van de planologie werkgroep zijn in principe openbaar. U kunt meepraten over bestemmingsplannen, uitbreidingsplannen, flora- en faunawet, landinrichtingsprojecten en nog veel meer. Steeds de maandagen, om 19.30 uur in de Walstraat te Terneuzen. 12 september 10 oktober 14 november De Natuurwerkdag op zaterdag 5 november: Doe mee! Op zaterdag 5 november vindt weer in heel Nederland de natuurwerkdag plaats. In Zeeland zijn er 12 werklocaties waarbij er veel verschillende werkzaamheden in de natuur worden aangepakt. De bedoeling van de natuurwerkdag is dat iedereen die daar zin in heeft, eens een dagje in de natuur mee kan werken. Daarnaast worden er op veel plaatsen nog allerlei extra activiteiten zoals excursies georganiseerd. Op alle plaatsten wordt voor koffie, thee of chocomel gezorgd. Dus heeft u een dagje vrij, kom dan liefst met kinderen, ouders of vriendjes en doe mee! Op alle plaatsen beginnen de activiteiten om 10 uur. Maar u kunt natuurlijk ook een deel van de dag meewerken. Neem zelf een lunchpakket, laarzen en eventueel regenkleding mee. Het is voor de organisatie reusachtig handig als u zich (liefst ruim) van tevoren opgeeft, dat kan via www.natuurwerkdaq.nl. Dan doorklikken naar de gewenste locatie. In Oost Zeeuws- Vlaanderen zijn er 3 plaatsen waar men aan de slag kan. Onder voorbehoud geven we hieronder alvast een overzicht van de activiteiten: Terneuzen, Kinderboerderij, Otheense kreek De Steltkluut, Gemeente Terneuzen, Scouting EOS Hubertus en Stichting Tragel heten hier de deelnemers welkom. Langs de Otheense kreek liggen veel bosjes. Er is een plan opgesteld voor een natuurvriendelijk beheer. De bosranden worden wat opgengekapt zodat er goede plekjes ontstaan voor vlinders en andere insecten. Er staan ook rijtjes knotwilgen die kunnen worden gesnoeid. Scouting Eos Hubertus en De Steltkluut verzorgen extra activiteiten als begeleid klimmen in bomen (wie durft?), een kabelbaan en natuurexcursies. De pauzes zijn in het restaurant van de Kinderboerderij. Opening door Wethouder Hamelink. Bos St. Jansteen Het Delta Nutsbos van St. Jansteen bestaat voor een groot deel uit inheems, gemengd loofbos. Een probleem van de laatste jaren is de snelle opmars van Amerikaanse vogelkers. Deze zou, als er niet ingegrepen wordt, veel andere soorten volledig wegconcurreren. Om het bos gevarieerd te houden moet deze flink gekortwiekt worden. Dat doen we met handzagen en kniptangen. Verzamelpunt is het pompgebouw van Delta Nuts, aan het eind van de Heerstraat te St. Jansteen. Scouting Canisiusgroep uit Kloosterzande zal er chocolademelk serveren, ledereen, van oud tot jong, is welkom. Clinge, Tragel. Stichting Tragel (Sterredreef 50) beheert ook een eigen stukje bos. Het gaat om een voormalig dennebos. Door wat ruimte te maken voor natuurlijke bloemranden, kleine open plekjes en inheemse bomen en struiken, wordt het bos niet alleen veel mooier, maar profiteert ook de natuur daarvan. Er is hier dus voldoende zaag en knipwerk. Naast de cliënten van Stichting Tragel en begeleiders, worden hier ook belangstellenden verwelkomd. Verzamelpunt en pauzeplek is de Plantenkas van Tragel. Stichting Landschapsbeheer coördineert alle activiteiten in Zeeland (0113-230936) Robert Wielemaker of Lucien Calle 0115-617416, 06- 22792100).

de Steltkluut | 2005 | | pagina 6