ft? ^StBIBUO^. ^bew.AGENDA EN EXCURSIES ^/DdelBV^^DKTOBER EN NOVEMBER 2005 bosplannetje maken Datum: Donderdag 20 oktober Speciaal voor de Vlaamse Gaaien (jeugdleden vanaf 12 jaar) We hebben Staatsbosbeheer gevraagd een stukje bos te mogen beheren in Smidsschorre te Axel. Dat mocht en we hebben er tijdens ons zomerkamp al eens een kijkje genomen. Nu moeten we onze plannen eens op papier zetten om ze aan Staatsbosbeheer te kunnen laten zien. Wie vind het leuk te helpen met het maken en bedenken van een plannetje voor het bos? Tijd: Plaats: Contact: Meenemen: Let op: 19.00u Walstraat 7 Terneuzen Sandra (0115-617113) Pen en papier en een heleboel leuke ideeen voor het bosje Even aanmelden vooraf Miniplantjes en diertjes in het groot Datum: zondag 23 oktober Speciaal voor de Stekkertjes (jeugdleden tot 12 jaar Heb jij wel eens een mosje door de microscoop gezien? Of een springstaartje? Deze keer gaan we buiten op zoek naar heel kleine plantjes en diertjes. Met microscopen gaan we ze eens van dichtbij bekijken. Je zult je ogen niet geloven! Tijd: Plaats: Organisatie: Contact: Let op: 14.00u tot 16.00u In ons clublokaal in de Walstraat nr. 7 Terneuzen jeugdwerkgroep de Stekkertjes Sandra (0115-617113) of Marjon (0114-314280) Vooraf aanmelden. Paddestoelenexcursie Datum: zondag 23 oktober Natuurwerkdag Datum: zaterdag 5 november Zie elders in deze Steltkluut! Een weinig bezocht bosje met diversen aan loofhout. Niet zo'n aantrekkelijk paddestoel bosje maar met een excursie groep wordt er wel eens iets bijzonder gevonden. Hier werden ooit de eerste Eikepages in Hulst gezien. Tijd: 13.30 uur Plaats: bos aan de Zoutestraat te Hulst Verzamelen: ingang tegenover 'van Wesemael BV Gewasbescherming', van Hulst richting Graauw (Zandberg). Luciën Noens (0114- 311627) Goed schoeisel/laarzen gewenst vanwege de lage terreinligging. Tour de Gans met de ganzentellers van de Steltkluut Datum: zaterdag 19 november Oost Zeeuws Vlaanderen is bij uitstek een ganzenland. Door het gunstige klimaat, de strategische ligging ten opzichte van de trekroutes en een juiste combinatie van slaapplaatsen en voedselgebieden, pleisteren bij ons in de winter (en zomer) indrukwekkende aantallen ganzen, zwanen en smienten. Ronduit een feest voor vogelaars. Wilt u de ganzentellers eens aan het werk zien? Dit winterseizoen organiseert de Steltkluut een Tour de Gans langs de diverse ganzentelgebieden in Oost Zeeuws Vlaanderen. Tijd: vanaf 10.00 uur Plaats: wordt bekend gemaakt bij aanmelding Contact: Alex Wieland (0114- net buiten de kern Gids: Let op: 2

de Steltkluut | 2005 | | pagina 4