POSTCODE NATIONALE LOTERIJ! Help de Planologiewerkgroepen in Zeeland Zeeland is een provincie met een eigen cultuur en een wonderschoon landschap. Zeeland moet zich ontwikkelen als sterke "groenblauwe oase"als "contramal van de Randstad". De groenblauwe oase behelst niet alleen het landelijke gebied, maar ook het stedelijk gebied en zijn interactie met zijn landelijke omgeving. De daarbij passende economische sectoren moeten daarin ruimte krijgen. Dat is dus niet transport en logistiek, maar wel bijvoorbeeld de recreatie. Heeft u een mening over bouwen in het buitengebied, over het oprichten van windturbines, zendmasten, glastuinbouw of nieuwe landgoederen bij u in de buurt? Wordt er op het bedrijventerrein wel zorgvuldig omgesprongen met ruimte en milieu? Zijn People planet en profit in balans en wordt het Zeeuwse kapitaal rust, ruimte en landschap gespaard? Is die nieuwe infrastructuur wel nodig of kunnen we zelfs bepaalde trajecten opheffen? Het zijn zaken waar de Planologiewerkgroepen in de verschillende regio's in Zeeland zich mee bezig houden. Met een natuur-, milieu- en landschapspet op, houden zij de activiteiten in hun regio in de gaten. Niet alleen wanneer het gaat om aantasting door bouwprojecten, maar ook waar het gaat om het kappen van bomen of waar vervuiling aan de orde is. Zij dragen hun visie uit en als het nodig is maken zij bezwaar en kunnen ze naar de rechter stappen. Zij zijn de advocaten van natuur, milieu en landschap. Westerschelde, of onlangs nog de aanleg van de N57 door de Gemeente Veere. De planologiewerkgroepen vormen een schat aan regionale kennis en deskundigheid. Onderschat uzelf daarin niet. De bundeling van deze krachten heeft zijn succes al vaak bewezen. Spreekt dit u aan en wilt u meehelpen de groenblauw oase te verwezenlijken, kom dan de planologiewerkgroep in uw regio versterken. Bel naar de ZMF en vraag naar Geertje van der Krogt, (tel. 0113230075, fax 0113250955, e-mail qvdkroqt@zmf.nl De Planoiogiewerkgroepen worden met raad en daad bijgestaan door de Zeeuwse Milieufederatie. Omgekeerd wordt de planologiewerkgroepen regelmatig gevraagd hun mening te geven over de provinciale planologische aangelegenheden, die de zmf zelf behartigt, zoals de glastuinbouw, de

de Steltkluut | 2005 | | pagina 7