4 voltooid en in beheer komen van Staatsbosbeheer,in de toekomst zal het gaan functioneren als rust en broedgebied voor diverse water en wadvogels. Nu al maken vele vogelsoorten gebruik van het in aanleg zijnde gebied, zo werden er deze dag tijdens hoogwater,al 360 scholeksters, 30 tureluur, 44 wulpen, 2 kleine zilverreigers, 45 Rosse Grutto, Groenpootruiter, Bontbekplevier, Dodaars, Ijsvogel, Buizerd,Torenvalk en tal van andere soorten waargenomen. In de Westerschelde werd door verschillende vogelaars nog een vissende zeehond opgemerkt welke was voorzien van een zendertje op zijn kop. Hellegatschor Het Hellegatschor is buitendijks gelegen aan de Hellegatpolder in de omgeving van Ossenisse, aan het talud van de zeedijk hebben hier afgelopen zomer nog enkele Strand-en Bontbekpleviertjes gebroed. Hoewel het schor steeds smaller wordt, maar de slikken, richting Ossenisse wat breder worden is dit bij vogelaars nog altijd een geliefkoosd gebied vanwege de talrijke steltlopers die men er regelmatig kan aantreffen. Ook hier weer mooie waarnemingen, zoals: 3 groepen Aalscholvers in totaal 123 stuks,600 wilde eend,220 scholeksters, 2 kleine zilverreigers, 1 Smelleken.en een bijzonder late Regenwulp, Krakeend, Wulpen, Tureluur, Oeverpieper, Watersnip, Waterpieper, Grote Mantelmeeuw, Pijlstaart, Bergeenden en nog talrijke andere soorten. De Putting (Hengstdijk) Dit al lang bestaande natuurgebied, zal de komende tijd ook worden uitgebreid, het gebied staat bekend als broedgebied voor weidevogels, er is een uitkijkpost aangelegd vanwaar men een goed uitzicht heeft over het gebied. Ook hier weer leuke waarnemingen, zoals een tweedejaars man Slechtvalk, een groot aantal Smienten, 400 kievit en ettelijke honderden Kolganzen en Grauwe Ganzen in de aangrenzende polders, Torenvalken en Buizerd. Saeftinghe Al rijdend door het altijd weer mooie Zeeuws Vlaamse landschap, werd door onze vrienden uit Tholen een Velduil waargenomen in Perkpolder, zelf zagen we onderweg in Kruispolder een Slechtvalk en Jean Maebe nam onderweg nog een Grote Zilverreiger waar. Saeftinghe bood ons een spectaculair aantal Grauwe Ganzen in de kijker, maar ook 720 goudplevieren vergezeld door 680 kievieten, een 30 tal Tureluurs, Baardman, Groene Specht, Grote Zilverreiger, Kleine Zilverreiger, 40 Putters, Waterral, Bruine Kiekendieven, Buizerd, 2 Blauwe Kiekendieven, Groenpootruiter, Oeverpieper, Ijsvogel, 2 Slechtvalken een Bonte Kraai en tal van andere vogels. Soorten en aantallen waargenomen tijdens deze Zeeuwse Vogelaarsdag. Aalscholver 125 Regenwulp 1 Baardmannetje 2 Rietgors 25 Bergeend 53 Roodborst 1 Blauwe Kiekendief 3 Scholekster 580 Blauwe Reiger 7 Slechtvalk 5 Bontbekplevier 1 Slobeend 310 Bonte Kraai 1 Smelleken 1 Bonte Strandloper 7 Smient 57 Bruine Kiekendief 2 Sneeuwgans 1 Buizerd 9 Spreeuw 90 Canadese Gans 35 Steenloper 4 Dodaars 7 Stormmeeuw 1 Ekster 18 Tafeleend 5 Fazant 2 Torenvalk 7 Graspieper 10 Toppereend 1 Grauwe Gans 4650 Tureluur 62 8

de Steltkluut | 2005 | | pagina 10