mappen met knipsels over onderwerpen en over personen. Door bijvoorbeeld op een plaatsnaam (Terneuzen) of streek (Oost- Zeeuws-Vlaanderen) te zoeken naar trefwoorden als 'flora', 'fauna', 'natuurbescherming' en 'natuurgebieden' vindt u een reeks van allerhande tijdschrift- en krantenartikelen van de afgelopen veertig jaar. Een vaak 'vergeten' collectie die onverwacht materiaal oplevert. De collecties van de universiteitsbibliotheken, de Koninklijke Bibliotheek en tal van wetenschappelijke instituten zijn opgenomen in één grote catalogus te raadplegen via www.picarta.nl. Deze catalogus bevat 14 miljoen boeken, 500.000 tijdschriften en er worden jaarlijks 2 miljoen artikelen uit tijdschriften aan toegevoegd. De afzonderlijke artikelen uit landelijke tijdschriften zoals bijvoorbeeld 'Vogels: tweemaandelijks tijdschrift voor vogelbescherming' en de grotere provinciale tijdschriften worden hier in opgenomen. Foto's en prentbriefkaarten De Zeeuwse Bibliotheek beschikt over een collectie van ca. 400.000 foto's en ansichten. Een deel van dit beeldmateriaal, op dit moment zo'n 90.000 foto's en 33.000 ansichtkaart, is gedigitaliseerd en via internet beschikbaar. De beeldbank Zeeland is toegankelijk via de homepage van de bibliotheek: www.zeeuwsebibliotheek.nl. Hier kunt u zoeken op foto's, affiches en prentbriefkaarten. Ook hier dient u een geografische naam te koppelen aan een trefwoord. In de online beeldbank wordt u daarop gewezen. In de bibliotheek zelf is er uiteraard ook gelegenheid deze beelden te bekijken. Deze foto's, prentbriefkaarten (en affiches) kunt u via de beeldbank nabestellen, zowel digitaal als op een normale foto-afdruk. landschap met sneeuw tussen Axel en Terneuzen1979. Foto: Zeeuws Documentatiecentrum, record nr. 1125.

de Steltkluut | 2005 | | pagina 17