Raadplegen en lenen Op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, gelegen tussen het station en de binnenstad, vindt u het Zeeuws Documentatiecentrum waar de boeken over Oost-Zeeuws-Vlaanderen in de kast staan tussen alle boeken over Zeeland. De wat oudere boeken staan in het magazijn, deze boeken moeten apart worden aangevraagd. De medewerkers van de informatiebalie van het Documentatiecentrum zijn hier graag bij behulpzaam. De bibliotheek is voor iedereen gratis toegankelijk gedurende 50 uur per week en beschikt over tal van rustige studieplaatsen, computers, een leescafé en kopieervoorzieningen. Er is dus volop gelegenheid om te lezen en te studeren. Stel u heeft thuis op de internetcatalogus iets gevonden wat u interesseert en er is een uitleenbaar exemplaar beschikbaar (de catalogus geeft dat aan) dat u wilt lenen. Dan zijn er twee mogelijkheden: u kunt het boek aanvragen via een van de openbare bibliotheken in Zeeuws- Vlaanderen als u daar lid van bent of u kunt naar de Zeeuwse Bibliotheek komen om het zelf te lenen. In dat geval is het wel noodzakelijk dat u lid wordt en zich legitimeert. Er is een speciaal pasje verkrijgbaar voor mensen die niet zo vaak van de bibliotheek gebruik maken. Deze minikaart kost 7,50 en is goed voor tien uitleningen en één jaar geldig. De dienstverlening is binnen het Zeeuwse netwerk van bibliotheken op elkaar afgestemd. U kunt bijvoorbeeld ook een pasje kopen, een boek afhalen of inleveren in Bruinisse, Haamstede of Zierikzee. Voor meer informatie kunt u natuurlijk altijd bellen (0118-654285, balie tweede verdieping) of een vraag stellen via E-mail (zbdoc@zeeuwsebibliotheek.nl Aanvullingen op de collectie Wekelijks worden op het Zeeuws Documentatiecentrum alle nieuwe publicaties bijgehouden, waarbij praktisch alles wordt aangeschaft. Mocht u echter hiaten in de collectie ontdekken of bijvoorbeeld iets in eigen beheer uitgeven dan houden wij ons aanbevolen voor een tip. Ook oudere publicaties die onverhoopt in de collectie ontbreken zijn zeer welkom evenals andere vormen van documentatie. Tot slot Hopelijk heeft dit artikel uw belangstelling gewekt voor de Zeeuwse Bibliotheek en de daar aanwezige verzamelingen. U bent van harte welkom om eens kennis te komen maken met de bibliotheek en haar medewerkers. De bibliotheek is van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.00 geopend, op maandagavond van 17.30 tot 21.00 uur en op zaterdagmorgen van 10.00 tot 13.00 uur. Het zou leuk zijn om eens wat meer Zeeuws- Vlaams te horen op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek! Johan Francke Medewerker Zeeuws Documentatiecentrum Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7 4331 JE Middelburg

de Steltkluut | 2005 | | pagina 18