HET VERVOER EN EERSTE OPVANG VAN VOGELS EN ZOOGDIEREN IN ZEEUWS-VLAANDEREN Door: Marga de Jonge Sinds kort is er in Zeeuws-Vlaanderen de mogelijkheid om gewonde of zieke vogels en egels naar Zaamslag te brengen voor de eerste opvang om vervolgens z.s.m. naar vogel en zoogdierenopvang "de Mikke"in Middelburg vervoerd te worden. Een en ander is een samenwerkingsverband tussen "de Mikke"en de dierenbescherming Zeeuwsch - Vlaanderen. Hoe gaat het in zijn werk? Er wordt gebeld naar het meldpunt dierenbescherming vogels/zoogdieren(uit de natuur) 06-30090087, het meldpunt dierenbescherming overige dieren: 0115-482653 of rechtstreeks naar vogel en zoogdierenopvang "de Mikke": 0118-628288 Voor vervoer en eerste opvang zult U altijd doorverwezen worden naar het meldpunt dierenbescherming vogels/zoogdieren. Er zullen een aantal vragen gesteld worden, waaruit opgemaakt kan worden of het dier direct dierenartsenhulp behoeft. Zo ja, dan zal aan de melder gevraagd worden zelf even langs de dierenarts te gaan, voordat het dier vervoerd wordt naar het opvangadres. Dit om het dier verder lijden en stress te besparen. Zo nee, dan wordt gevraagd of het dier naar het opvangadres gebracht kan worden. Wanneer dit echt niet mogelijk is, zal iemand van de dierenbescherming het dier komen halen. Bij het opvangadres wordt gekeken of het dier toch nog eerste hulp nodig heeft van de dierenarts en wordt zonodig overleg gepleegd met "de Mikke". Vervolgens wordt het dier z.s.m. naar "de Mikke"gebracht, waar het verder verzorgd wordt tot het dier weer helemaal opgeknapt is. Het uiteindelijke doel is om het dier weer gezond en wel terug uit te zetten in de natuur. Voor het terugzetten in de natuur is er sinds kort een goede samenwerking met "de Steltkluut", die ervoor zorgt dat alle dieren uit Zeeuws-Vlaanderen op de juiste plaats worden vrijgelaten. Daardoor zijn er reeds een bosuil, een smelleken en steenuiltje uitgezet. Dit werk wordt volledig gedaan door vrijwilligers, zodat het wel eens voor kan komen dat er niet direct hulp geboden kan worden. De Dierenbescherming vraagt hiervoor Uw begrip en hoopt dat U zelf een voorlopige oplossing zoekt om het dier te helpen. Bent U geiïnteresseerd om te helpen bij het vervoer of vangen van de dieren, laat het ons dan weten. Alle hulp is welkom! Hieronder een aantal foto's van het uitzetten van de vogels. 17

de Steltkluut | 2005 | | pagina 19