7 de Zijn die botten echt dood? Door: Sandra Dobbelaar "Is deze nestkast voor een koolmees of pimpelmees?" Op het moment dat ik antwoord wil geven wordt mijn aandacht opgeëist door iemand anders: "Wat kost deze zoekkaart?". Gelukkig is er hulp van een aantal jongeren van de Vlaamse Gaai om iedereen te woord te staan. "Van welke vogel is die schedel?" "Zijn die botten echt dood?" "Getverü Een quiz met échte poep!" "Wij hebben pasgeleden een soort bunzing gezien, da's heel bijzonder toch?" "Een nestblok voor wilde bijen? Niet in mijn tuin!" "Het was heel groot, bruin en leek op een torenvalk. Wat kan dat zijn?" Allerlei vragen en opmerkingen passeren de revue wanneer je in de stand van de Steltkluut staat. Vaak zijn ze het begin van leuke gesprekken. In het voorjaar en de zomer is de stand van de Steltkluut regelmatig ergens te zien. Dit jaar stonden we op wel 6 verschillende plaatsen. Elke locatie heeft zijn eigen publiek en daar wordt de stand telkens enigszins aan aangepast. Zo worden de schaapscheerderfeesten vooral door kinderen bezocht. In de stand zijn dan allerlei bezienswaardigheden en doedingetjes voor kinderen. Onze bekende poepquiz waarbij de juiste namen bij de verschillende poepjes gelegd moeten worden is ondertussen aan vervanging toe. Op de Knabbel Babbeldag (dag door de kleindiervereniging) konden kinderen uilenballen pluizen bij de stand en tijdens het schapenscheren in Clinge werd er een korte excursie georganiseerd voor kinderen. De stand op de natuur- en milieumarkt en natuurwerkdag, is vooral bedoeld om mensen te informeren en eventueel om nieuwe leden te weiwen. Speciaal voor de kinderen en Gaaien in de stand op de Natuurwerkdag (nov. 2005), foto: Sandra Dobbelaar 18

de Steltkluut | 2005 | | pagina 20