Stand op de schaapscheerdersfeesten te Clinge (mei 2005). Foto: Sa ndra Dobbelaar jongeren is er dan een apart kraampje met leuke dingen. Een aantal jongeren van de Vlaamse Gaai helpen de stands te bemensen, vooral op locaties waar ook jeugd tot de doelgroep behoort. En dat lijkt goed te werken. Jongeren spreken makkelijker jongeren aan. Op zomermarkten is onze stand ook wel eens te zien. Omdat het publiek dan vooral uit gezellige snuffelaars bestaat, wordt er vooral veel kijkmateriaal meegenomen, zoals nestkastjes, vogelnestjes, en kijkdozen. Ondertussen heeft (als het goed is) zo'n beetje elke Zeeuwsvlaming onze stand wel gezien. Regelmatig worden dezelfde bezienswaardigheden meegenomen. De boekenvoorraad verandert zowieso niet gauw. Kortom de stand zou best eens een opfrisbeurt kunnen krijgen. Daarvoor doen we een beroep op u, of beter gezegd op uw verzameling in de tuin of schuur. U heeft vast nog wel iets bijzonders uit de natuur, dat u ooit eens heeft gevonden, maar dat niet zomaar weggegooid mag worden: een schedeltje, fossiel, verencollectie, wespennest, etc. Dan komt hier de oplossing: schenk het aan de Steltkluut! Wellicht is het bruikbaar als educatief materiaal voor in de stand. Misschien heeft u ook wel ideeën over de inrichting van de stand of over opberg- of tentoonstellingshulpmiddelen. Ook die zijn van harte welkom. Uiteraard kunnen we altijd hulp gebruiken om de stands te bemensen. Wilt u ervaring opdoen met het verstrekken van informatie en het verkopen van spulletjes of vindt u de contacten met mensen of het standwerk op zich gewoon leuk om te doen? Neem dan contact op (Sandra 0115-617113, sdobbelaar@zeelandnet.nl). ledereen is van harte welkom. 19

de Steltkluut | 2005 | | pagina 21