I Porseleinhoenders van dit najaar werden op 29 en 30-07 in Saeftinghe van een ring voorzien (JT). Op de Spaarbekkens zag (HC) op 30-07 in totaal 53 Geoorde Futen. Augustus 2005: Deze maand werden door het Vogelringstation Saeftinghe o.a. zes Porseleinhoenders, 93 Blauwborsten, één Snor, twee Sprinkhaanzangers en één Waterrietzanger geringd. 02-08 leverde twee roepende Kwartels in de Seydlitzpolder, nabij Philippine op (MC). Een groep van 450 Grote Canadese Ganzen zat op 04-08 op graanstoppels in de Autrichepolder (MC). Een of wederom de Grote Zilverreiger werd op 11-08 waargenomen in Saeftinghe (AW). Een wel erg vroeg Nonnetje in vrouwkleed zat op 13-08 in één van de plasjes bij de ingang van de Westerscheldetunnel (WM+WW+MC). De Graszanger die eerder in juni in Het Canisvliet werd waargenomen, werd wederom op 15-08 gehoord (KL). In week 33 (15 tot 21- 08) werd een Roerdomp gemeld in de Boskreek bij Koewacht (BdM). Een Draaihals werd op 17-08 bij Lamswaarde gemeld (Mevr. Blanckaert, via AW). Een Visarend werd op 17 en 18-08 waargenomen boven Het Hellegat (BV). Visarenden werden verder op 20 en 21-08(2 ex.) gemeld in de nabijheid van Saeftinghe (div.). Waarschijnlijk waren in de maanden augustus en september, net als in andere jaren, meerdere exemplaren voortdurend aanwezig in Saeftinghe. Een Boomklever werd op 19-08 op de Liniedijk Hulst gedetermineerd (JvH). Aldaar, of elders in Hulst werd er wederom één gezien op 31- 08 (EB). Een vrouwtje Kleine Bonte Specht werd op 20-08 waargenomen in Terneuzen (EN). Diezelfde dag werden in Saeftinghe o.a. gezien: 99 Kleine Zilverreigers, 191 Lepelaars en 10 Graszangers(div.). Twee Graszangers zongen op 22-08 in Het Paulinaschor (TM). Diezelfde dag vlogen twee Rode Wouwen over Axel (RR). Wederom een Graszanger werd op 23-08 waargenomen op het terrein van DOW Benelux BV (AW). Een Grauwe Kiekendief werd op 24-08 waargenomen in Braakman Noord (WW). Een overtrekkende Purperreiger werd op 27-08 over Saeftinghe vliegend waargenomen (JM). Op 30-08 zaten 79 Kleine Zilverreigers in de Braakman (WC). Insecten: Gedurende de maand juni werden Koninginnepages doorgegeven uit Hengstdijk, Terneuzen en Philippine (MC/EN), totaal min. 4 ex. en Kolibrievlinders werden gemeld uit Philippine en Terneuzen (MC), totaal min. 3 ex. De maand juli leverde Koninginnepages op in Terneuzen en Hengstdijk (MC), totaal 2 ex., Kolibrievlinders in Terneuzen en Philippine (MC), 2 ex., en een Distelvlinder in Terneuzen (MC). Laatstgenoemde trekvlinder was in 2005 uiterst schaars. Bijzonder was de waarneming van een Keizermantel welke in een tuin in Terneuzen rondvloog op zowel 27 als 28-07 (MC). Deze soort wordt maximaal enkele malen per jaar waargenomen in Nederland!! Augustus leverde vier Koninginnepages op langs De Vogeldijk, nabij Hengstdijk (VM) en één ex. bij De Sterre tussen Zuiddorpe en Overslag (RK), verder werden Kolibrievlinders gemeld in Terneuzen en Philippine (MC/EN). Tenslotte dient opgemerkt te worden dat de Kleine Vos van zeer algemene vlinder tot begin jaren '90, verworden is tot zeer schaarse soort. De oorzaak ik mij niet bekend. Gedurende bovengenoemde periode kreeg ik slechts twee waarnemingen binnen. Zoogdieren: Drie jonge Vossen werden op 04-06 in de buurt van Hengstdijk waargenomen (C&M). Exacte locaties worden uiteraard niet vermeld, daar er genoeg mensen van bedenkelijk niveau rondlopen die hier misbruik van zouden kunnen en willen maken! Hieronder volgen de waarnemers, van wie ik in deze periode gegevens heb binnengekregen. Diegenen die een afkorting

de Steltkluut | 2005 | | pagina 23