landschap voor Zeeuws-Vlaanderen is. Groot Eiland Datum: Tijd: Plaats: zondag 12 maart 9.00 uur Parkeerplaats 8e Verkorting Gids: Ceriel Smet Een stevige wandeling rond het vermaarde natuurgebied het Groot Eiland. We zullen het gebied zelf niet betreden, maar vanaf de om liggende weg is er een goed overzicht. Baard mannetjes in het riet, een buizerd in de boom toppen of een krijsende waterral in het moe- Door: Adrie Paauwe Het weekend van 6, 7 en 8 januari gaaiY Eldi weer het bos in. Niet zomaar hier in de buurt maar naar de Veluwe. Om preciezer te zijn naar het bos van de Stichting Nationaal kamp voor Schipperskinderen in Hattem. Het bos is ruim 2,5 ha groot en is omgeven door de bossen van de gemeente Hattem, het landgoed Molecaten en het bos van het Gelderse Landschap. De SNK heeft dit bos in 2000 gekocht van de gemeente Hattem. De relatie met Zeeland zit hem in de deelname in de stichting SNK door een school uit Wemeldinge, de CBS de Oude Vaart in Terneuzen en het schippersinternaat Koningin Juliana in Terneuzen. Elk jaar houden die samen met scholen en internaten uit allerlei andere hoeken van het land hier in juni een kamp. Dit kamp is in de schipperswereld een begrip. Er wordt door een groep van 30 enthousiaste vrijwilligers een uitgebreid programma van een hele week voor gemaakt. In de kampweek bevolken ongeveer 400 kinderen en ruim 100 begeleiders het bos. De kinderen kamperen in tenten. In 2001 is door de SNK gevraagd aan de Steltkluut om een beheerplan voor het bos te maken en het boswerk wat er bij hoort uit te voeren. Door Lucien Calle is samen met Adri Paauwe een plan gemaakt wat is voorgelegd aan de SNK en besproken met de gemeente Hattem (de voormalige beheerder en naaste buur). Vanaf 2001 is jaarlijks onderhoud uitgevoerd in het bos. Er zijn zieke bomen gerooid, er is op plaatsen waar dat nodig was gedund en is op verschillende plaatsen aangeplant. Elk jaar is een groep eden een weekend in de weer geweest om het nodige werk te verzetten. Ook deze winter moet er weer heel wat gebeuren. In een deel van het bos moet nog flink gedund worden, wat inhoudt dat er 100 flinke bomen gerooid moet worden. In het hele perceel zijn ook op verschillende plaatsen nog zieke bomen die ook weg moeten omdat ze een gevaar kunnen vormen voor wandelaars i.v.m. vallende takken. Naast het werk is er gelegenheid om de omgeving te gaan verkennen. We verblijven in het groepskampeergebouw op het terrein, dat eveneens door de stichting is gebouwd en wordt beheerd. Het gebouw van nu 3 jaar oud (geheel gesponsord door het bedrijfsleven) is van alle gemakken voorzien. De donkere avonden kunnen comfortabel en gezellig gevuld worden. Er is plaats voldoende. Wie zin heeft om ook eens een weekend de handen uit de mouwen te steken en in een mooie omgeving leuk werk te doen, kortom er een ieuk weekend uit te zijn, kan het nieuwe jaar goed beginnen door mee te gaan. Het enige wat gevraagd wordt is om je voor 31 december aan te melden bij Lucien Calle. We weten dan wie er komen, hoeveel inkopen er gedaan moeten worden (we moeten tenslotte ook eten) en hoe we het vervoer regelen. Deelname aan het weekend is geheel gratis. Uw bijdrage zit hem in uw welgewaardeerde man-(vrouw)kracht. Wie verdere informatie wil kan terecht bij Adri Paauwe (ook bestuurslid bij SNK). 4

de Steltkluut | 2005 | | pagina 6