4 Impressie Zeeuwse Vogelaarsdag Door Bram Vroegindeweij Zaterdag 29 oktober 2005 werd de Zeeuwse Vogelaarsdag, deze keer georganiseerd door de vogelwerkgroep van "de Steltkluut", gehouden. 40 vogelaars uit heel Zeeland werden, onder het genot van koffie met koek in het bezoekerscentrum "de Baeckermat" te Westdorpe, hartelijk welkom geheten door Alex Wieland, voorzitter van de vogelwerkgroep Na een kleine uiteenzetting over het programma van de dag, vertrokken we, onder ideale omstandigheden, dagwarmte record, naar de te bezoeken natuurgebieden. Autrichepolder (Westdorpe) Als eerste werd de Autrichepolder aangedaan, dit sinds kort aangelegde gebied is een eldorado voor eenden en ganzen, ook vandaag weer veel te zien, zo werden waargenomen 2680 grauwe ganzen, waarvan 7 met een groene halsbandring, 35 Canadese ganzen, een groepje Kolganzen een Indische Gans en een Sneeuwgans. Ook de eendensoorten waren rijkelijk aanwezig, 310 Slobeenden, Krakeenden, Kuifeend, Wintertaling, Smienten en Wilde Eenden, ook werd nog een Witgatje waargenomen, verder roofvogels, kraaiachtigen, meeuwen, weidevogels en rietvogels. Margarethapolder (Terneuzen) Vervolgens werd het nieuwe natuurgebied "Margarethapolder" vlak onder de zeedijk te Terneuzen bezocht, vanaf de hoge op Deltaniveau liggende zeedijk is dit gebied prachtig te overzien. Dit nieuwe natuurgebied wordt aangelegd in het kader van het Natuurcompensatieprogramma Westerschelde en zal nog dit jaar worden Een deel van de Zeeuwse vogelaars op de ultkijkheuvel bij de Puttingfoto: Henk Castelijns 7

de Steltkluut | 2005 | | pagina 9