Bosonderhoud te Hattem Een verslag van het werkweekend. door Gilles Riemens Foto's: Sandra Dobbelaar 2006 is weer goed begonnen! Knotten in Hattem op 6,7 en 8 januari, daar werd al een tijd naar uitgekeken. Elk jaar is dit weer gezellig samenzijn en lekker buitenwerken. Voor degenen die niet weten waarover dit gaat: elk jaar gaan 'we' naar Hattem, om daar een stuk bos rond een kampgebouw voor schipperskinderen te onderhouden en dus o.a. te dunnen. We verblijven daar een weekend en logeren in het gebouw, waar 's avonds heerlijk eten ons opwacht, 's Avonds, na het eten, ontspant iedereen zich, door middel van bordspelletjes (en bier!), 's Ochtends is het vroeg opstaan. Rond half acht gaat normaal de 'Homo Sapiens wekker' (meestal Sandra). De deur vliegt open en er klinkt een roep: "Opstaan!" Hevig gekreun gaat door de slaapzaal.Bij het ontbijt zitten er veel slaapkoppen rond de tafel. Koffie helpt de slaapdronkenheid weer meestal weg. Eenmaal buiten als we aan de slag zijn in het bos, is iedereen weer goed wakker. Dit jaar was ook weer een geslaagd jaar. Ver over de 100 bomen geveld (als ik het goed heb), mede dankzij de grote opkomst van wel 22 man, waaronder enkele nieuwe Gaaien! Doel was om een betere kampeerplek te creëren en zorgen voor wat meer bodembegroeiing, ledereen was fanatiek bezig en het samenwerken verliep ook zeer goed. Het ene stel ging wat bomen zagen en anderen verwerkten de bomen netjes in de houtrillen. Voor het echte zware werk waren er natuurlijk de kettingzagen, 'bestuurd' door Mark Dobbelaar en Lucien Calle. Omdat het zagen van grote dennenbomen, met de hand een kick geeft, besloten Elias en ik, om samen met een beugelzaag (vlijmscherp) de bomen in een wat hoger tempo te vellen, synoniem is Trashen'. Af en toe werd er naar ons geroepen dat we wel de bomen moesten opruimen. Het bos was op den duur inderdaad het bekende 'Mikado'. Onze reactie was dan: "We zagen er nog een paar om en dan ruimen we ze wel op.." Het mooiste was dat ze in die tussentijd al waren weggewerkt, door enkele gefrustreerde Gaaien en Steltkluuters. 's Avonds na een dagje goed werken, gingen enkelen na het eten wandelen, wat een enkele keer resulteerde in een verdwaalde groep JONGEREN, die niet naar

de Steltkluut | 2006 | | pagina 29