minuten hun reis naar het zuidwesten onderbraken voor een bad in een meer. Woensdag 19 10 begon mistig. Deze dag begonnen we met een bezoek aan de afgraving nabij de boerderij. Ook deze ochtend merkten we de voortgaande trek van ganzen naar het westen van Kol- en Rietganzen. In de plasjes van de afgraving verbleven o.a. Brilduikers (7), Ijsvogel (3) en 1 Rietgans samen met een onvolwassen Kolgans. 's Avonds waren wij voor korte tijd opnieuw op deze plek en passeerden ons Kraanvogels en een Ruigpootbuizerd. Overdag bezochten wij de uiterwaarden van de Notec zuidelijk van Lubcz Maly. De mist trok op en het werd prachtig weer. In een paar uur tijd telden we meer dan 20 buizerden. Er was trek van Veldleeuweriken, Grauwe Gorzen en Sijs. We zagen Blauwe Kiekendief (2) Havik (2) en Sperwer(1). Deze dag hoorden één van de weinig aanwezige of anderszins zwijgzame Boomkruipers. Donderdag 20-10 was onze laatste dag en mocht een klapper worden. We bezochten een stuwwal zuidelijk van de Notec nabij Chodziez, die bij plaatselijke vogelaars ook als stuwpunt van trekvogels bekend is. We kwamen aan om 10.00 uur en realiseerden ons dat we 2 uur te laat waren. We telden op .r deze stuwwal met prachtig uitzicht over het Notecdal 40 soorten, waarbij ons passeerden met meer dan 100 exemplaren: Sijs, Vink en Spreeuw, met meer dan 50: Staartmees, Kramsvogel en Veldleeuwerik. Verder vermeldenswaardig waren Buizerd (17), Raaf (7), Grote Lijster (6), Goudvink (5) en Appelvink (1). Voordat we vertrokken naar de visvijvers van Chodziez passeerde ons uitgebreid een volwassen Zeearend. Bij de visvijvers werden we direct verrast door een groep van meer dan 30 Raven. De vijvers werden leeggepompt om de vis te 'oogsten'. Op de bodem van de vijvers foerageerden honderden Kieviten en Kokmeeuwen. In de enkele nog wel met water gevulde vijvers zagen we Slobeend (8), Wintertaling (55), Smient (2), Brilduiker (3), Grote Zaagbek (3), Dodaars (3), Geoorde Fuut (1) en Ijsvogel (1). In deze prachtige week telden wij 15.274 vogels verdeeld over 101 verschillende soorten. Er werden ook prachtige foto's gemaakt. Dat we zoveel verschillende soorten zouden zien, had ik niet gedacht. De vriendelijke bevolking en het prachtige landschap zorgden mede voor een onvergetelijke reis. 30

de Steltkluut | 2006 | | pagina 38