STELTKLUUT 50 JAAR Maak kennis met Zeeuws-Vlaanderen! Natuurarrangementen Zeeuws-Vlaanderen op zaterdag 27 en zondag 28 mei 2006 In 2006 bestaat Natuurbeschermings vereniging De Steltkluut vijftig jaar. Naast een aantal regionale activiteiten biedt onze vereniging in samenwerking met de VVV Zeeuws-Vlaanderen iedereen de gelegenheid kennis te maken met deze bijzondere streek. Er zijn twee bustochten gepland om Zeeuws- Vlaanderen en haar natuurschoon te ontdekken. De eerste tocht wordt gehouden op zaterdag 27 mei en de tweede op zondag 28 mei. Deskundige gidsen voeren u mee door de streek en vertellen alles over de natuur, cultuur, landschap en historie van Zeeuws-Vlaanderen. De tocht gaat over de vele dijken, vanwaar u een fraai uitzicht heeft over de polders met daarin prachtige kreken. De vele kreken zijn natuurlijk ontstaan of door toedoen van de mens. U komt langs gebieden met diluviaal zand, laaggelegen oudland en jong polderland. Langs Staatse en Spaanse forten, oude dijkdoorbraken en plekjes uit de Zeeuws-Vlaamse historie. Op zaterdag 27 mei wordt het oostelijk deel tot aan het Verdronken Land van Saeftinghe, het grootste brakwater schorrengebied van Europa verkend. Op zondag 28 mei het westelijk deel, tot en met de Braakman. Aanmelden om deel te nemen aan één van deze natuurtochten of het boeken van het tweedaagse natuurarrangement is eenvoudig. Neem voor 17 april a.s. contact op met de VVV Zeeuws-Vlaanderen, tel. 0115-621022 of via info@vvvzvl.nl en reserveer de natuurtocht van uw voorkeur of het tweedaags arrangement. U ontvangt vervolgens een bevestiging met uitgebreide informatie over de natuurtocht(en) die u gaat maken. Op beide dagen starten de natuurtochten om 11.00 uur bij het busstation in Terneuzen. Natuurtocht 1Langs de boorden van de Westerschelde (oostelijk deel) Vertrek vanuit Terneuzen. Langs de boorden van de Westerschelde naar het Verdronken Land van Saeftinghe. Lunch in Paal, "In 't zicht ter Schelde". Terugreis via Hengstdijk en Vogelwaarde. Natuurtocht 2: Langs de boorden van de Westerschelde (westelijk deel) Vertrek vanuit Terneuzen. Richting de Braakman. Rondrit via Philippine, Sas van Gent. Lunch in Westdorpe bij "De Baeckermat". Terugreis via Axel en Spui. Deelname dagarrangement (natuurtocht 1 of natuurtocht 2) 30,00 per persoon inclusief: - bustocht Zeeuws-Vlaanderen) - deskundige gidsenbegeleiding - kop koffie onderweg - lunch Deelname 2-daagsarrangement (natuurtocht 1 én natuurtocht 2) 1 persoon 160,00 en 2 personen 210,00 inclusief: - 2x bustocht Zeeuws-Vlaanderen (zowel route 1 als route 2) - deskundige gidsenbegeleiding - 2x kop koffie onderweg - 2x lunch - diner en overnachting in het 4-sterren hotel Hampshire Churchill Terneuzen, uniek gelegen aan de oever van de Westerschelde nabij het centrum van Terneuzen.

de Steltkluut | 2006 | | pagina 16