Geknipt en gelezen.... rlT' w Nieuws uit de krant en reacties van lezers Waterschapsverkiezing. Op dinsdag 7 maart a.s. zijn er naast de gemeenteraadsverkiezingen ook weer verkiezingen voor het waterschap. Al meerdere keren achter elkaar doen de natuur- en milieuorganisaties met hun kandidaten mee. Het is van belang om ook in een organisatie als het waterschap invloed uit te oefenen vanuit het perspectief van natuur, landschap en milieu. Ook andere belangengroepen stellen hun kandidaten. Van oudsher is de landbouw goed vertegenwoordigd. Er wordt gekozen voor de 30 zetels in de algemene vergadering. De 30 zetels zijn verdeeld over 4 categorieën: eigenaren ongebouwd, eigenaren gebouwd, ingezetenen, eigenaren bedrijfsgebouwd. Voor de laatste categorie kiest de Kamer van Koophandel. Voor de overige de betrokkenen. Wie huiseigenaar is mag g§|j een stem uitbrengen in de categorie gebouwd. Grondeigenaren in de categorie ongebouwd (boeren, beheerders natuurterreinen etc.) stemmen voor hun categorie. Alle inwoners van 18 jaar en ouder mogen stemmen voor ingezetenen. Sommige kiezers mogen dus voor verschillende categorieën stemmen. Het waterschap is de organisatie die directe invloed heeft op veel zaken in het buitengebied. Binnen de bebouwde kom is dat de gemeente. Zaken die de natuur en het landschap aangaan zijn bijvoorbeeld de peilbesluiten. Tegenwoordig worden veel natuurvriendelijke oevers aangelegd. Naast het natuurdoel hebben de waterlopen waarlangs ze liggen ook de functie van waterberging. Ook het verbeteren van de waterkwaliteit is een waterschapstaak. Het beheren van de zeedijken (waterkeringen) is een van de hoofdtaken van het waterschap. Hoe gaan we hier om met de belangen van natuur en recreatie? De komende jaren zal het waterschap ook te maken krijgen met de invulling van het natuurpakket, dat het gevolg ''J'~ iï"" wrt mi is van het convenant met Vlaanderen over de verdieping van de Westerschelde. Hoe wordt dit ingevuld? Welke consequenties heeft dat? Naast de taken voor waterbeheer en waterkwaliteit is er ook de wegentaak. Voor de natuur en het landschap is niet zozeer de weg interessant maar wel de berm en de beplanting. Hoe wordt daar mee omgegaan? Tal van zaken dus waar onze invloed van belang is. Ga daarom in elk geval stemmen voor het waterschap. De kandidaat in de categorie ingezetenen is Adri Paauwe - 31

de Steltkluut | 2006 | | pagina 39