Geknipt en gelezen.... *9- Nieuws uit de krant en reacties van lezers Grote gele kwikstaart Tabel 1 uit het artikel over het trekgedrag van de grote gele kwikstaart dat we vorige keer publi ceerden in de Steltkluut is niet helemaal goed overgekomen. We proberen het daarom opnieuw. 1984 199Q 1993 1996 1999 2002 2005 Figuur 1jaarlijks aantal weergenomen doortrekkers zwart aantal vogels wit aantal waarnemingsdagen Week van de Zee 2006: Op Reis! Robert Steenbergen en Joos Versfeit Opvallend wapperen de vlaggen met vrolijk gekleurde opdruk Wee/c van de Zee langs de Nederlandse kust. Negen dagen lang staat Nederland in het teken van de zee, de duinen, het strand en de delta. Van 20 tot en met 28 mei kunnen kustbewoners en -bezoekers genieten van meer dan 200 leerzame, nutti ge maar vooral ook leuke en inspirerende activiteiten. De zee is dan even overal! Natuurwaarden bepalen in hoge mate de aan trekkingskracht van de Noordzeekust en daar door kunnen we genieten van de weidse Noordzee, het strand en een uniek duinge bied. De Week van de Zee is een jaarlijks evenement dat dit gevoel bij iedereen op roept. In mei organiseert de Kustvereniging dit feest voor de vijfde keer, samen met Stichting De Noordzee, Stichting Duinbehoud en Eco- mare. Mens en dier in harmonie op reis Het thema in 2006 is Op Reis! Waarbij we natuurlijk denken aan de mensen die hun weekends of vakantie aan zee doorbrengen. Daarvoor is het is belangrijk dat het toerisme in harmonie met natuur en landschap blijft. De Kustvereniging werkt daarom aan een Euro pees kwaliteitslabel voor kustplaatsen: "QualityCoast". Maar er zijn ook andere rei zigers: de vele dieren die heen en weer trek ken langs de kust en tussen zee en binnen-

de Steltkluut | 2006 | | pagina 29