WEEK 20 t/m 28 mei 2006 water. Bijvoorbeeld tussen de plaatsen waar zij zijn geboren, zich voeden, voortplanten en rusten. Denk maar eens aan palingen, zal men, stekelbaarzen en prikken: al deze vissen komen in onze kust moeilijk te nemen barriè res tegen. Afsluiting van rivieren en zeearmen met dammen en sluizen vormt een bedreiging voor het overleven van hele populaties. De bedreiging van de paling is zelfs zo ernstig dat een aantal Nederlandse particuliere organisa ties een Palingoverlevingsplan hebben opge steld. Vissers werken hierbij samen met on dermeer de Kustvereniging en Stichting De Noordzee. Tijdens de Week van de Zee zullen alle betrokkenen erop aandringen dat de slui zen vaker open gaan! De zee is even overal! De zee is even overal! Onder dit motto organi seren gemeenten en organisaties elk jaar meer dan 200 activiteiten. Er zijn strandexcur- sies, gezamenlijke hondenwandelingen en openstellingen van vuurtorens. Liefhebbers kunnen meedoen met een zeevijfkamp. Ande re activiteiten zijn weer speciaal voor kleuters, zoals een workshop schelpen. Verder zijn er kunstexposities, voordrachten van dichters en muziekoptredens op het strand. Er staan poë- ziepanelen in de branding: van noord naar zuid kom je ze tegen. De opening vindt dit jaar plaats in Den Helder, maar in elke kustprovin cie is wel iets sportiefs, spannends of interes sants te beleven, voor zowel jong als oud. Tijdens de Week van de Zee zijn de activitei ten herkenbaar aan de vlaggen met logo van de Week van de Zee. Het volledige program ma is te vinden op de website www.weekvandezee.nl. De Week van de Zee 2006 wordt mede moge lijk gemaakt Prins Bernhard Cultuurfonds, het Ministerie van LNV, de Europese Commissie, VSB-fonds, verschillende kustgemeenten en meer dan 150 deelnemers langs de kust. Robert Steenbergen werkt bij de Kustvereni ging en is projectleider Week van de Zee. Joos Versfeit is medewerker communicatie bij Stichting Duinbehoud en verzorgt de publici teit van Week van de Zee 2006. 30 -

de Steltkluut | 2006 | | pagina 30