Programma Vlaamse Gaaien Donderdag 13, vrijdag 14 april: amfibiemonitoring Ook dit jaar worden de fuiken weer in de drinkputten gezet om salamanders boven water te toveren. We gaan kijken in de buurt van Zaamslag wat de poelen ons dit keer te bieden hebben. Tijd: 19.OOu verzamelen Plaats: Zaamslagsedijk bij Zaam slag (bij aanmelden hoor je welk erf we eerst doen) Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 Meenemen: schrijfgerei, laarzen. Let op: Vooraf aanmelden! Zaterdag 6 mei: bijzondere vogels kijken Tijdens de vogeltrek komen er bijzondere soorten vogels over Zeeuws-Vlaanderen ge vlogen, op weg naar hun zomer verblijfplaat sen in Noordelijkere streken. Vooral bij Bres- kens is het altijd druk tijdens de trek. Er is daar dan ook niet voor niets een vogelobser vatiepunt gevestigd. Tijd: 10.00 u verzamelen Plaats: Vogelobservatiehut bij Bres- kens, bij de vuurtoren, vlak voor camping de Napoleonhoeve. Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 Meenemen: schrijfgerei, laarzen, verre kijker of telescoop Let op: Vooraf aanmelden! 3 juni: (water)kwaliteit van de Zwarten- hoekse kreek Tijdens de natuurwerkdag bij de Otheense kreek hebben we al een en ander gezien van zijn werk. Alex de Smet neemt ons mee naar de Zwartenhoeksekreek. Hier is enkele jaren geleden Actief Biologisch Beheer (ABB) toe gepast. Er is hier gebaggerd, visstandsonder- zoek, dunning, uitzetten van Daphnia en roof vis, wegnemen externe bronnen etc. Kortom een kreek waar zowel op planologisch vlak alsook waterkwaliteit gebeurd is. Tijd: 10.OOu Plaats: Verzamelen aan de Zuid west kant van het gebied, langs de parallel weg van de Tractaatweg. Contact: Sander van der Veeken 0114- 315396 Meenemen: laarzen Let op: Vooraf aanmelden! juni: roofvogels ringen Deze keer mogen we weer eens met Henk en zijn collega meekijken tijdens het ringen van verschillende soorten roofvogels. Er kunnen niet heel veel mensen mee en wie meegaat moet natuurlijk bereid zijn te helpen als dat nodig is. Een en ander is afhankelijk van de leeftijd van de jonge vogels. Henk zal contact opnemen als bekend is waar en wanneer er geringd gaat worden. Het ringen zal waar schijnlijk half juni plaatsvinden. Tijd: nog niet bekend. Dit hoor je bij aan melden. Plaats: ook nog niet bekend. Dit hoor je bij aanmelden. Contact: Sander van der Veeken 0114- 315396 Meenemen: Fiets Let op: Vooraf aanmelden! Vanaf vrijdag 23 juni: zomerkamp Gaan we op kamp zoals we dat altijd doen, of maken we er een speciaal zomerkamp van in het kader van 50 jaar Steltkluut? Omdat we dat bij het maken van deze uitgave nog niet weten, is het handig het laatste nummer van De Vlaamse Gaai na te slaan voor het laatste nieuws. Contact: Sander van der Veeken 0114- 315396 5

de Steltkluut | 2006 | | pagina 5