Natuurarrangementen Zeeuws-Vlaanderen Nog een aantal plaatsen vrij U kunt zich nog aanmelden! zaterdag 27 en zondag 28 mei 2006 Over 2004 hadden we een klein tekortVoor 2006 wordt het jubileum buiten de begroting ge houden. Dat wordt uit de reserves betaald. Vraag: wat houdt kosten vogelonderzoek in? Aan schaf nieuw onderzoeksmateriaal, zoals netten ed. De begroting wordt verder goedgekeurd. Verslagen werkgroepen. -Insectenwerkgroep: Verslag van Joop de Bakker, is elders in de Steltkluut geplaatst. -Vogelwerkgroep: Verslag van Alex Wieland is ook elders geplaatst -Knotwerkgroep: verslag van Luciën Calle, is in het vorige nummer geplaatst. -Jeugdwerkgroepen: Verslag van Sandra Dobbelaar, is elders geplaatst. -Planologie werkgroep. Verslag door Adri Paauwe: Onderwerpen waar we mee bezig zijn ge weest: Ontwikkelingen Perkpolder (overleg met Gemeente en RWS), glastuinbouw, Kanaalzo neproject (er komt een nieuwe ROM, met oa. kanaalverbreding, samenwerking met België). Landinrichting: Alex doet nu Philippine (stopgezet), Adri Hoek (plan van toedeling is rond). Zaamslag: aanleg Dorpsweide. Van Leyndenpolder (opzet waterpeil). Verbreding N61 (het is nu wachten op een Tracébesluit, waarop we kunnen inspreken). Overleg met Terneuzen over aanleg Bergbezinkbassins. Berriekreek Hulst. Aanleg natuurvrien delijke oever is daar stilgelegd, omdat de vergunningen niet in orde waren. Vernieuwing Kap- verordeningen Terneuzen en Sluis. Vraag: waarom is het maaibeleid langs wegen ed. zo slecht, overal wordt geklepeld! Afvoer van maaisel (wordt beschouwd als afval) is erg duur. In het Waterschap zouden eigenlijk meer groe ne mensen in het bestuur moeten. Na de pauze werden er drie korte lezingen gehouden: Door Joop Reijnders met weergaloze dia's over uiteenlopende natuurpareltjes als libellen, vlin ders en zwammen. Sandra Dobbelaar gaf een PowerPoint presentatie over diverse activiteiten van het afgelopen jaar, met oa. beelden van de jeugdgroepen Luciën Calle over de natuurwerkdag en ontwikkelingen aan de Otheense kreek. Zoals in vorige Steltkluut aangekondigd organiseert de Steltkluut in samenwerking met de WV een speciaal natuurarrangement. Maak kennis met Zeeuws-Vlaanderen. We hopen dat vooral mensen van buiten onze streek een kijkje komen nemen, maar natuurlijk bent u als lid ook meer dan welkom! Op het programma staan 2 bustochten onder leiding van George Sponselee en Ad Beenhakker. Natuurtocht 1: Langs de boorden van de Westerschelde (oostelijk deel) Natuurtocht 2: Langs de boorden van de Westerschelde (westelijk deel) Deelname dagarrangement (natuurtocht 1 of natuurtocht 2) 30,00 per persoon Deelname 2-daagsarrangement: 1 persoon 160,00 en 2 personen 210,00 (vol pension) Op beide dagen starten de natuurtochten om 11.00 uur bij het busstation in Terneuzen.

de Steltkluut | 2006 | | pagina 7