Onze jeugdgroepen in 2005 Door: Sandra Dobbelaar Stekkertje 2005 was een grillig jaar voor wat betref het deelnemen aan de activiteiten. De aantallen varieer den sterk. Bij sommige activiteiten moest er een stop op de aanmeldingen worden gezet, zoals bij het uilenballen pluizen en het zomerkamp. Toppers waren ook het bezoek aan het Schelpen mu seum in Zaamslag, de insecten doe-middag, Saeftinghe, bezoek aan de rioolwaterzuivering en het oudejaarsknotten, met aantallen boven de 25. De uitstap naar de eendenkooi in St. Philips- land en de vroege vogelwandeling zijn door gebrek aan deelname niet doorgegaan. Dat is voor het eerst sinds jaren dat er eens een excursie is afgelast. Waar het precies aan lag, locatie, da tum, tijdstip, thema, is niet duidelijk. Het aantal leden liep gedurende de tweede helft van het jaar iets terug. Het aantal deelnemende leden nam toen juist weer toe. Het blad is het gehele jaar op tijd verschenen. Aan dachtspunt blijft het verkrijgen van copy van de leden zelf. Gedurende het jaar heeft Marjon steeds vaker de begeleiding van de groep gedaan. Dit zal ook in 2006 het geval zijn, daar Sandra besloten heeft zich minder met de Stekkertjes bezig te gaan houden. insecten doe-middag te Kapellebrug Vlaamse gaai fossielen zoeken aan de Kalloot Een rustig jaar voor de Gaaien. Het jaar begon met redelijk veel en re gelmatige activiteiten. Een kleine groep vormt de vaste kern die altijd aanwezig is. Begin 2005 heeft de groep het idee opgepakt een stukje bos te adopte ren, hier een plan voor te maken en dit zelf uit te voeren. Hun oog was daarbij gevallen op een stukje bos van Smidschorre bij Axel. Tijdens het zomerkamp is dit bos, met een poel, bezocht en in kaart gebracht. Gedurende het najaar zijn er (tijdens sneeuwstormen en ijzel) plannen voor gemaakt in de vorm van schetsen. Tijdens de wintermaanden sluit een deel van de Gaaien zich altijd aan bij de knotgroep. Zij gaan dan elke twee weken aan de slag in het land- 23

de Steltkluut | 2006 | | pagina 23