3 Programma 't Stekkertje Zaterdag 17 juni: Steltkluut feest! Zie pagina 5 in deze Steltkluut. Zaterdag 10 juni: Zomerkamp Zaklampen, tenten, pindakaas en muisjes. Nee, geen muisjes om op te eten natuurlijk. We gaan muizen vangen. En daar gebruiken we muesli en pindakaas voor. Ho pelijk zijn er genoeg muizen en vleermuizen. Tijd: 19.OOu verzamelen ter plaatse (tot zondag 18 juni 12.00u) Plaats: Natuurgebied Smidsschorre bij Axel. Het bos inrijden richting het golfter rein zweefvliegterrein. Na een paar honderd meter gaat er links een pad het bos in. Er staat hier een houten kunstwerk. De auto moet langs de weg blijven staan. Alle spullen meenemen en het pad inlopen. Aan het eind van het pad links af. Je komt hier op een veld. Daar zul je ons wel zien. Contact: Sandra Dobbelaar, 0115 - 617113 Marjon Spruyt, 0114-314280 Meenemen: tent, luchtbed, pomp, slaap zak, laarzen, zaklamp, warme kleren, eten en drinken voor de volgende ochtend. Let op: Vooraf aanmelden. Er kun nen maximaal 20 kinderen mee. Zondag 27augustus: Saeftinghe We gaan weer modderen en glijden en mis schien zelfs wel zwemmen als het lekker weer is. Vergeet natuurlijk niet droge kleren mee te nemen. Tijd: 11.30u tot 13.30u Plaats: Verzamelen bij bezoekers centrum Saeftinghe te Em- madorp. Contact: Marjon Spruyt, 0114- 314280 Let op: Vooraf aanmelden. Er kun nen maximaal 20 kinderen mee. Trekje oud ste kleren aan. En trek geen laarzen maar schoenen aan als het kan. Laarzen blijven makkelijk steken! Neem droge kleren mee, een plastic tas voor je vuile kleren en een handdoek. Bij erg slecht weer gaat het niet door. Bij twijfel 's ochtends nog even bellen. Programma Vlaamse Gaaien Zaterdag 3 juni: (water)kwaliteit van de Zwartenhoekse kreek Alex de Smet neemt ons mee naar de Zwar- tenhoeksekreek. Hier is enkele jaren geleden Actief Biologisch Beheer (ABB) toegepast. Er is hier gebaggerd, visstandonderzoek, dun ning, uitzetten van Daphnia en roofvis, weg nemen externe bronnen etc. Kortom een kreek waar veel is gebeurd. Tijd: 10.OOu Plaats: Verzamelen aan de Zuid west kant van het gebied, langs de parallel weg van de Tractaatweg. Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 Meenemen: laarzen Let op: Vooraf aanmelden! juni: roofvogels ringen Henk Castelijns en zijn collega nemen ons mee tijdens het ringen van verschillende soor ten roofvogels. Er kunnen niet heel veel men sen mee en wie meegaat moet natuurlijk be reid zijn te helpen als dat nodig is. Een en ander is afhankelijk van de leeftijd van de jonge vogels. Henk zal contact opnemen als bekend is waar en wanneer er geringd gaat worden. Het ringen zal waarschijnlijk half juni plaatsvinden. Tijd: nog niet bekend. Dit hoor je bij aanmelden. Plaats: ook nog niet bekend. Dit hoor je bij aanmelden. Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 Meenemen: Fiets Let op: Vooraf aanmelden! Vanaf vrijdag 23 juni: zomerkamp Gaan we op kamp zoals we dat altijd doen, of maken we er een speciaal zomerkamp van in het kader van 50 jaar Steltkluut? Omdat we dat bij het maken van deze uitgave nog niet weten, is het handig het laatste nummer van De Vlaamse Gaai na te slaan voor het laatste nieuws. Contact: Sander van der Veeken 0114-315396 3

de Steltkluut | 2006 | | pagina 3