4 Deze nacht is de 2e Nationale Nachtvlindernacht. In heel Nederland is er dan aandacht voor de schonen van de nacht. In Oost Zeeuws Vlaanderen kunnen nachtvlinderliefhebbers meekijken en helpen bij het op naam brengen van nachtvlinders. Met een speciale lamp worden vlinders ge vangen. Het duurt ongeveer tot 23.00 uur. Zondag 24 september: Paddenstoelen Tijd: 13.30u Plaats: Verzamelen aan de ingang van het bos, op de parking langs de Molenstraat te Clinge Contact: Luciën Noens, 0114 -311627 Bijzonderheden: Het waterwingebied is hier vooral bekend door de uitbundige verschijning van de Vliegenzwam, de rood met witte stippen! Hopelijk heeft het voldoende geregend want bij grote droogte zullen ze niet verschijnen. Zaterdag 14 oktober: Hellegat Tijd: 16.00u Plaats: Verzamelen bij gemaal Campen onderlangs de zeedijk aan het Hellegat. Organisatie: Natuurbeschermingsvereniging 'De Steltkluut' Contact: Peter Maas, 0115-617004 Bijzonderheden: Een excursie uit de serie: 'Oude wegen opnieuw bewandeld' in het kader van 50 jaar Steltkluut. Excursies van begin jaren '70 proberen we zo precies mogelijk te herhalen en gaan na wat er in die tijd veranderd is. U krijgt er het oude excursie verslag bij. Wellicht grote aantallen steltlopers en eenden op de slikken van de Westerschelde. Zondag 15 oktober: Paddenstoelen Tijd: 13.30u Plaats: Verzamelen aan de ingang van het bos, op de parking langs de Molenstraat te Clinge Contact: Luciën Noens, 0114 -311627 Bijzonderheden: Eén van de weinige plaatsen in Zeeland met de slijmige spijkerzwam tussen de fijnsparren. De vliegenzwam en de honingzwam zullen er ook wel zijn. Rond deze periode wordt ook het bos zowat leeggehaald door souvenirjagers die deze paddenstoelen meenemen. Je kan ze NIET bewaren Nu reeds noteren: Landelijke Natuurwerkdag Zaterdag 4 november zie: www.natuurwerkdaq.nl Zie voor al onze activiteiten ook: www.steltkluut.nl 3

de Steltkluut | 2006 | | pagina 3