A AGENDA KNOTWERKGROEP Op bijna alle werkdagen wordt er om 9.00 uur vertrokken vanuit de Walstraat in Terneuzen (tenzij anders vermeld). Liefst aanmelden op de vrijdagavond voorafgaand aan de zaterdag tussen 19.00 en 21.00 uur op 0115-617416. Zaterdag 4-11: Natuurwerkdag Zie pagina 6 in deze Steltkluut. Zaterdag 18-11: Dag van de natuur jn Moerbeke. Tijd: 9.00 Vertrekplaats: Walstraat Terneuzen, maar mensen kunnen ook elders aansluiten, bv. in Axel of aan de grensovergang. Op 18 november is het de dag van de natuur. Door heel Vlaanderen zijn er dan werken voorzien in Natuurgebieden. Ook in het bij ons bekende Turfmeersen en het reservaatje De Etbos bij Moerbeke is er weer van alles te doen. Bomen en struiken planten, uilenbakken en torenvalkkast uitkuisen, wilgen knotten, rietmaaisel opruimen, afrastering repareren ed. De jeugdgroep JNM zal ook van de partij zijn. Dit is een kleine maar actieve groep jongeren die met natuur bezig zijn. Er wordt gezorgd voor eten: soep en broodjes en drank, dus niets mee brengen. In verband met de logistiek liefst tenminste een paar dagen van tevoren aanmelden. Zaterdag 2-12: Knotwilgen knotten bij familie De Bont. Plaats: Fam. De Bont, Oude Zeedijk 9, Zaamslagveer (tussen Kijkuit en de Catharinastraat). Vertrektijd: 9.00 uur vanuit de walstraat in Terneuzen en 9.45 ter plaatse Activiteit: Knotten en bomen afzetten. Het is een schitterend gelegen erf met allerlei verschillende landschapselementen als poelen, hakhout, knotbomen, hoogstamfruit en solitaire bomen. Om de twee jaar snoeien we een deel van de knotbomen. Ook een paar van de hogere bomen kunnen worden afgezet. Voor warme drank en een gezellige pauzeplek zal worden gezorgd. Canadaganzen in het nieuwe natuurgebied in de Margarethapolder. Foto: Peter Maas

de Steltkluut | 2006 | | pagina 3