4 Hulst, Liniedijk. Verzamelen: Poorterslaan Hulst, bij nummer 118 de bosjes inlopen, tot bij de tent Tijd: 10.00 uur Werksoort: Prunus rooien. De Liniedijk wordt beheerd door de Gemeente Hulst. Het is een bosrijk gebied met ook open, bloemrijke delen. Het bos bestaat voor een groot deel uit inheems, gemengd loofbos. Een pro bleem dat hier de laatste jaren zich voordoet, is de enorm snelle opmars van een exotische boomsoort: de Amerikaanse vogelkers. Deze soort zou, als er niet ingegrepen wordt, veel andere soorten volledig wegconcurreren. Om het bos gevarieerd te houden moet deze exoot flink gekort wiekt worden. Dat doen we met handzagen en kniptangen, ledereen, van oud tot jong, is hier welkom. Clinge, Tragel, Sterredreef 50. Verzamelen: Bij de Kinderboerderij op de Tragel Tijd: 10.00 uur Werksoort: Boswerk Stichting Tragel beheert ook een eigen stukje bos. Het gaat hier om een voormalig monotoon dennenbos. Dit bos kan heel wat mooier worden. Door wat ruimte te maken voor natuurlijke bloemranden, kleine open plekjes en inheemse bomen en struiken, wordt het bos niet alleen veel mooier, maar profiteert ook de natuur daarvan. Er is hier dus voldoende zaag en knipwerk. Naast de bewoners van de Tragel en begeleiders, worden hier ook belangstellenden verwelkomd. Organisatie Stichting Landschapsbeheer Zeeland (0113-230936, Robert Wielemaker of Lucien Calle 0115- 617416) coördineert de activiteiten. De Steltkluut heeft in Oost Zeeuws-Vlaanderen tezamen met een hele rij andere organisaties, de activiteiten op poten gezet. Deze organisaties zijn: Gemeente Terneuzen, Gemeente Hulst, Watertoren Axel, Staatsbosbeheer (SBB), Kinderboerderij Terneu- zen, Stichting Tragel, Scouting EOS-Hubertus Terneuzen, Scouting Doormangroep Terneuzen, Scouting Axel en Scouting Canisius Kloosterzande. Praktisch Alle activiteiten op alle locaties beginnen om 10.00 uur. Er wordt gewerkt tot een uurtje of half vier in de middag, maar iedere bezoeker is vrij om te komen en te gaan wanneer men wil. Wij zorgen voor het gereedschap, een (aanvullende) verzekering en op alle locaties zijn EHBO-ers aanwe zig. Op alle locaties wordt gezorgd voor een overdekte pauzeplek, warme drank en een bolus. Zorg zelf svp voor werkkleding en brood voor de middagpauze. Aanmelden Omdat we graag ruim van tevoren een beeld willen hebben van hoeveel mensen we kunnen ver wachten (bijvoorbeeld ivm. de catering) is het van belang dat u zich zo vroeg mogelijk aanmeldt. De aanmeldingen voor de natuurwerkdag zijn landelijk georganiseerd. U kunt zich opgeven voor uw favoriete locatie via de landelijke site: www.natuurwerkdag.nl, of via Robert Wielemaker, Stichting Landschapsbeheer Zeeland: 0113-230936. Voorvragen kunt u ook terecht bij Lucien Calle, 0115-617416 of 06-22792100.

de Steltkluut | 2006 | | pagina 7