4 Er op uit met de lichtbak Uitnodiging van de wildbeheereenheden Wie gaat mee op nachtelijk avontuur om vossen te tellen? Door Leen de Jonge, namens Vlaanderen de wildbeheerseenheden Zeeuws- Wie heeft als kind niet eens een boek gelezen met een spannend verhaal over een stroper. Meestal een arme man die er bij nacht en ontij op uit trok om voor zijn schare kinderen een extraatje op tafel te krijgen. Deze winter kunt u op vier avonden iets van die sfeer proeven. Neen, er wordt niet ge schoten. Voor het haasje op de feestdis moet u dan toch maar naar de poelier. De Wildbe- heereenheden uit Zeeuws Vlaanderen trekken er met ruim dertig auto's op uit om vossen te tellen. Elke auto moet een vooraf bepaald traject rijden. Uitgerust met een flinke schijn werper en een kijker worden de velden afge speurd. Ten westen van het kanaal Terneuzen - Gent ziet u zo goed als zeker een paar vossen. Ten oosten van het kanaal is de kans kleiner. Maar ook als de vos zich niet laat zien, is er nog genoeg te beleven. Zo telde de Zeeuwse voorzitter van de VZZ vorig seizoen op één rondje maar liefst 97 hazen. Ook konijnen, wilde eenden en ransuilen laten zich meestal bewonderen. Soms is er ook een kerkuil, een steenuil of een bunzing te zien. De ervaring van een paar jaar vossen inventa riseren leert dat er vóór Nieuwjaar meer vos sen waargenomen worden dan erna. Het in de paartijd karakteristieke in koppeltjes lopen is vanaf december zeker te zien. Voor de praktische afspraken, zie onder. Vossen tellen is een vak apart. Betrouwbare tellingen zijn alleen 's nachts uit te voeren. De komende winter zijn er enkele nachten ge pland om op pad te gaan. In Zeeuws Vlaande ren zullen er ruim 30 auto's rondrijden om vossen op te sporen. Vanuit een auto kunt u meegenieten. Niet alleen van vossen, maar ook van tientallen hazen, enkele konijnen, eenden en ransuilen. Met wat geluk ziet u ook een kerkuil en een bunzing. Een verrekijker wordt aanbevolen. Ook warme kleren worden aanbevolen vanwege de open autoraam pjes.Waar precies wordt geteld kunt u te we ten komen bij de contactpersoon: Denny de Jonge te Hoek, tel. 0115 442286. Aanvang steeds 22.00 uur en de tochten duren circa 2 uur. Foto: home.kole.info/jochumkole Dinsdag 14 november Dinsdag 19 december Dinsdag 23 januari Dinsdag 20 februari

de Steltkluut | 2006 | | pagina 8