4 ZATERDAG 4 NOVEMBERNATUURWERKDAG Op zaterdag 4 november vindt in heel Nederland de natuurwerkdag weer plaats. Het is tevens de eerste werkdag van de knotwerkgroepen. In Zeeland zijn er wel 15 werklocaties, waarbij er veel verschillende soorten werkzaamheden in de natuur worden aangepakt. De bedoeling van de na tuurwerkdag is dat iedereen die daar zin in heeft, eens een dagje in de natuur mee kan werken. Daarnaast worden er op veel plaatsen nog allerlei extra activiteiten, zoals excursies georgani seerd. ledereen die op deze dag meewerkt, krijgt een versnapering en we proberen op alle plaatsten voor koffie of chocomel te zorgen. En het mooie van deze dag is dat alle natuurbehe- rende organisaties eraan meewerken. Dus heeft u een dagje vrij, kom dan, liefst met kinderen, ouders of vriendjes en doe een dagje mee! Hoewel op het moment van dit schrijven nog lang niet overal het programma volledig ingevuld is, geven we hieronder (dus onder voorbehoud) per locatie de gegevens: Axel, Watertoren Verzamelen: aan de watertoren Tijd: 10.00 uur. Werksoort: knotwilgen knotten en boswerk De watertoren ligt midden in een prachtig gebied, bij de Axelse kreek, het Smidsschorrebos (Staatsbosbeheer) en het Gemeentebos. Het gebied is landschappelijk fraai en rijk aan flora en fauna. Het is dit jaar onze accentlocatie, waar veel extra activiteiten zullen zijn. Er worden knotwilgen geknot rond de watertoren en langs de ijsbaan, en op twee plaatsen in het bos worden boompjes afgezet. Er is een groot vlot, waarmee u over de kreek kunt varen, een kabelbaan, touwbrug over het water, u kunt er op een veilige manier tot hoog in een boom klimmen, er zijn infostands ed. De watertoren dient tevens als pauzeplek. Terneuzen Otheense kreek Verzamelen: aan de Kinderboerderij in Terneuzen. Tijd: 10 uur. Werksoort: Wilgen knotten en Boswerk De bosjes langs de Otheense kreek worden sinds een jaar natuurvriendelijker beheerd. De bos randen worden wat meer open gezet, waardoor er meer plaats is voor bloemen en vlinders. Het snoeihout wordt niet meer versnipperd, maar in houtrillen verwerkt. Dat zijn goede leefplekken voor zwammen, egels en bijvoorbeeld wezeltjes. We gaan op de natuurwerkdag werken aan het afzetten van ongewenste bomen en struiken. Langs de kreek staan nog een paar wilgen met zware takken erop... Pauze houden we in de kantine van de kinderboerderij. 6

de Steltkluut | 2006 | | pagina 6